Президент Росії Владімір Путін зупинятиметься тільки там, де його зупиняють, тому Заходу важливо зберігати єдність, попереджати Кремль про наслідки у разі реалізації погроз та продовжувати дипломатичну роботу. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю німецькому Bild.

На запитання про те, як Заходу реагувати на погрози Путіна, Дмитро Кулеба відповів, що лідер РФ — «майстер нагнітання страху» і зараз сам створив кризу, щоб мати привід вимагати поступок.

«За багато років його (Путіна) модель поведінки вже стала очевидною. Спершу він створює проблеми і кризи, потім запрошує інших разом обговорити їхнє вирішення, і зрештою пропонує рішення, які вимагають поступок від опонентів. Ми все це бачили вже багато-багато разів.

Президент Путін зупиняється лише там, де його зупиняють, він розуміє лише мову сили. Як я вже казав, наша сила — в нашій єдності, тому ми спільно працюємо над подальшим впровадженням трирівневого пакету стримування. Необхідно продовжити демонструвати Росії неприйнятну ціну, яку їй доведеться заплатити за подальшу агресію, водночас залучаючи Москву в дипломатичний процес, примушуючи до дипломатії замість застосування сили», — зазначив Дмитро Кулеба.

На запитання про те, чи стала ситуація України безпечнішою після серії переговорів цього тижня, Кулеба відповів, що поки, на його думку, стратегія Заходу працює.

«Ситуація стала би менш безпечною для України, якби Росії вдалося розділити Захід або змусити Україну та союзників порушити власні фундаментальні принципи. Але Росії не вдалося цього досягти. Тож спільна стратегія стримування працює і зміцнює безпеку в регіоні. Я вірю в силу дипломатії і хотів би наголосити, що всі наші зусилля спрямовані на те, щоб знеохотити Росію від подальшої ескалації та змусити її знизити напругу. Україна прагне миру, безпеки та стабільності для себе та всієї Європи. Безпека України — це безпека Європи», — зауважив він.

Глава МЗС України висловив очікування, що новий уряд Німеччини буде рішуче протистояти російській загрозі та шантажу.

«Жодні бізнес-інтереси чи симпатії до Путіна не варті того, щоб допустити нову криваву війну в Європі. Я впевнений, що наша єдність є нашою колективною суперсилою, коли йдеться про протидію зростаючій агресивності Росії та упередження нової масштабної кризи європейської безпеки», — наголосив він.

Додамо, що раніше речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив про високу напругу на кордоні з Україною, і що Росія хоче «дуже конкретну відповідь на свої дуже конкретні пропозиції».

Про це Пєсков розповів в інтерв’ю телеканалу CNN.

Москва, за його словами, хоче отримати «дуже конкретну відповідь на свої дуже конкретні пропозиції».

«У нас надто висока напруженість на кордоні. Занадто багато напруженості в цій частині Європи», – сказав Пєсков, зазначивши, що така ситуація «надзвичайно небезпечна для нашого континенту».

З цієї причини, за словами прессекретаря президента, Росія чекає на «пряму відповідь» на свої побоювання.

Пєсков також зазначив, що США не надали жодних доказів своїх тверджень про те, що Росія планує ескалацію навколо України.

«Ми все ще чекаємо на докази», – зауважив він.

Головне управління розвідки Міноборони повідомляє, що російські спецслужби готують провокації проти військовослужбовців збройних сил РФ, щоб звинуватити у цьому Україну.

США отримали інформацію, що Росія готує спецоперацію на сході України, яка має на меті здійснити фейкову атаку на російських військових, звинуватити в цьому Київ і почати вторгнення.

Заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд попередила, що Вашингтон розробив багато різних варіантів болючого впливу на Москву у разі, якщо влада РФ наважиться на повномасштабне вторгнення в Україну.

Як мінімум із двох бригад Східного військового округу РФ перекидають «Іскандери» у західному напрямку, при цьому під відео про пересування озброєнь є інформація, що російські ракетні комплекси прямують «в Україну».

Між тим стало відомо, що як мінімум із двох бригад Східного військового округу РФ перекидають «Іскандери» у західному напрямку, при цьому під відео про пересування озброєнь є інформація, що російські ракетні комплекси прямують «в Україну».

Про це йдеться у матеріалі групи розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT)

«11 січня у Твіттері опублікували відео з TikTok, зняте на Далекому Сході, і розпізнали на ньому оперативно-тактичний ракетний комплекс 9К720 «Іскандер-М».

Такі ж, але менш акуратно накриті машини видно на іншому відео, знятому у Свердловській області та викладеному 13 січня.

На ще одному відео, опублікованому 11 січня, ми не помітили самих пускових установок та/або ТЗМ, але роздивилися ті ж тривісні кунги та автопоїзди. Цього разу останні виявилися навантажені контейнерами, ймовірно, із ракетами комплексу «Іскандер».

Деталі: Розслідувачі уточнюють, що згідно з непрямою інформацією з відкритих баз даних, ці поїзди з військовою технікою виїхали зі станції Дивізіонна до Улан-Уде та зі станції Біробіджан-2, неподалік яких дислокуються 103-а та 107-а ракетні бригади російської армії. Ці з’єднання, що мають на озброєнні «Іскандери», входять до складу 36-ї та 35-ї загальновійськових армій.

CIT додає, що про перекидання 107-ї ракетної бригади «в Україну» також згадується в коментарях до одного з відео з російською військовою технікою.

При цьому Міноборони РФ пояснює перекидання частин і з’єднань «раптовою перевіркою» з висуванням на полігони «на значній відстані від пунктів постійної дислокації».

«Однак, по-перше, до навчань «Схід-2022″, у рамках підготовки до яких нібито проводиться перекидання, ще 8 місяців, а по-друге, можна згадати, що у 2014 році перекидання російських регулярних частин для введення на територію України також пояснювали навчаннями».

от POSTUP