Українська сторона не раз пропонувала РФ організувати зустріч президентів країн Володимира Зеленського та Володимира Путіна, але в РФ постійно відкидають ці пропозиції.

Щойно Росія публічно каже, що вона готова говорити про деескалацію, про двосторонні відносини, повірте мені, щоразу ми фіксуємо всі ці виходи в медіа і щоразу після цього ми робимо у тому чи іншому вигляді запит Росії, щоб ця зустріч у тому чи іншому форматі відбулася. Крім публічної позиції, насправді вони не готові з нами спілкуватися», сказав Зеленський.

Український президент заявив, що готовий до «будь-якого формату» переговорів.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив, що Україна неодноразово пропонувала їм організувати зустріч президентів двох країн, але російська сторона нібито має питання про порядок переговорів.

«Ми неодноразово отримували сигнали від Києва із пропозицією зустрітися, але щоразу Київ не відповідав нам на просте запитання: навіщо, з якою метою», сказав він.

За словами Пєскова, українська сторона пропонує зустрічі на тему Донбасу, а Росія відкидає такі пропозиції: «Слухайте, давайте ви з донбасцями говоритимете про Донбас».

Тим часом Дмитро Пєсков заявив про «посилення провокаційних дій Києва біля лінії розмежування на Донбасі в останню добу».

Він сказав, що Кремль «знайомиться з матеріалами ЗМІ щодо поточної ситуації на південному сході України, констатуючи, що ситуація в цьому регіоні нагнітається».

*Протягом цієї доби контрольовані Кремлем ЗМІ сепаратистів почали поширювати інформацію про нібито «обстріли української армії», самі ж бойовики тим часом з артилерії обстріляли дитсадок у Станиці Луганській.

Пряма мова: «Ми чуємо протягом останньої доби повідомлення про те, що, мовляв, Росія зберігає величезний ударний потенціал на кордоні, але йдеться про нашу власну територію. Але ніхто, жоден західний представник, не говорить про величезний ударний потенціал українських озброєних на сил на лінії розмежування.

А разом із провокаційними діями, які лише посилилися в останню добу або кілька діб, це дуже і дуже небезпечна ситуація».

Військові експерти зазначали, що Росія, яка 8 років здійснює гібридну військову агресію проти України, може використати як формальний привід для відкритого нападу на українські території провокацію на тимчасово окупованій території Донбасу.

До слова, від грудня минулого року ставлення українців до росіян погіршилося.

Такими є результати лютневого дослідження Київського міжнародного інституту соціології

«У перебігу дослідження українцям, як і раніше, ставилося запитання «Як Ви загалом зараз ставитеся до Росії?». Порівняно з груднем 2021 року зараз з 39% до 34% знизилася частка тих, хто добре ставиться до Росії.

Можна бачити, що ставлення до Росії різко погіршилося після 2014 року, досягнувши «дна» у травні 2015 року. Після цього до лютого 2019 року простежувалося покращення ставлення до Росії, а з лютого 2020 року ми бачимо знову погіршення ставлення».

Соціологи вказують, що ставлення українців до Росії суттєво залежить від регіону: на Заході позитивно ставляться до Росії 21%, у Центрі – 31%, на Півдні – 45%, на Сході – 53%. Водночас на Заході найбільше тих, хто ставиться негативно до Росії – 64%. У Центрі негативно ставляться – 55%, на Півдні – 40%, на Сході – 30%.

У листопаді 2021 року КМІС ставив більш розширений блок запитань. Результати показали, що респонденти, які зберігають позитивне ставлення до Росії, більшою мірою сприймають «Росію» як «звичайних людей» / «російську культуру» / тощо (враховуючи, що 43% мають близьких родичів у Росії).

Водночас респонденти, які мають негативне ставлення, більше асоціюють «Росію» з «російською владою» / «державою». Разом з цим абсолютна більшість респондентів негативно ставляться до влади Росії.

Стосовно думок українців щодо того, якими мають бути відносини України і Росії, соціологи також ставили респондентам запитання «Якими б Ви хотіли бачити відносини України з Росією?».

Як і раніше, абсолютна більшість – 92% – респондентів вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами. Причому, порівняно з листопадом 2021 року показник навіть зріс (з 88%). Лише 5% респондентів вважають, що Україна і Росія мають об’єднатися в одну державу.

У всіх регіонах абсолютна більшість респондентів – від 95% на Заході до 86% на Сході – вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами (підтримка об’єднання в одну державу варіює від 1% на Заході до 11% на Сході).

Якщо окремо аналізувати Донецьку і Луганські області (підконтрольні Україні території), то 84% вважають, що Україна і Росія мають бути незалежними державами, а за об’єднання виступають 14%.

от POSTUP