Сполучені Штати і Євросоюз висловили занепокоєння незвичними пересуваннями російських військ на кордоні з Україною.

Что нового появилось в Джойказино в 2021 году

«Нас дуже непокоять певні незвичні пересування сил, які ми спостерігаємо на кордоні з Україною», – заявив держсекретар США Ентоні Блінкен в п’ятницю, відповідаючи на питання преси щодо повідомлень про нагромадження Росією військ поблизу кордону з Україною.

«Ми не знаємо, якими є наміри Росії», – додав він, але нагадав, що «відомі випадки, коли Росія нагромаджує сили на кордонах з Україною, заявляє про якусь провокацію з боку України і потім проводить вторгнення».

Він повторив, що з боку Росії буде «серйозною помилкою намагатись повторити скоєне в 2014 році».

Подібну заяву Блінкен озвучував цього тижня під час пресконференції після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Вашингтоні.

Заявили про занепокоєння діями Росії і в ЄС.

Європейський Союз непокоїть військова діяльність Росії поблизу кордону з Україною, заявив речник ЄС з питань зовнішньої політики Пітер Стано пресі у п’ятницю.

«Ми продовжуємо спостерігати за ситуацією, і отримана нами інформація викликає певне занепокоєння», – сказав Стано.

В уряді США уважно стежать за пересуваннями російських військ.

В середу Блінкен заявив, що наміри Росії щодо накопичення військ вздовж кордону України лишаються невідомими, але новий акт агресії проти України став би для Росії «серйозною помилкою».

За його словами, будь-які дії, спрямовані на загострення або агресивні дії, викличуть у США занепокоєння.

Тим часом Заступник глави Офісу президента з питань національної безпеки і оборони Роман Машовець заявляє, що збройні сили Росії постійно утримують потужне наступальне угруповання навколо України.

Про це Машовець заявив в інтерв’ю виданню «Military Times», повідомляє Головне управління розвідки Міноборони

За словами його словами, протягом другої половини 2021 року російські війська провели комплекс широкомасштабних командно-штабних навчань поблизу державного кордону України. Після завершення навчань до місць постійної дислокації повернувся лише особовий склад. Бойова та інша військова техніка, як-от танки, бойові машини та ракетні системи «Іскандер», залишилися біля кордону України.

Це дозволяє російській владі в дуже короткі строки здійснити передислокацію особового складу та сформувати ударні угруповання, готові до наступальних дій на території України, зазначив представник ОП.

«Росія своїми діями та збройною агресією щодня підриває основи демократичного світу, а Україна зараз не лише має військовий конфлікт із Російською Федерацією за свої території, а фактично виступає як велика стіна для захисту всього світу», – заявив Машовець.

8 листопада комітет Ради з питань безпеки й оборони заявив, що концентрації військ немає, але активізувалася розвідка.

У Міністерстві оборони України не підтвердили перекидання російських військ до кордону.

Авторитетні американські видання The Washington Posti Politico на початку листопада оприлюднили докази перекидання російських військ до українського кордону.

США повідомили союзникам з Європейського Союзу про те, що Росія може враховувати можливість вторгнення в Україну, враховуючи посилення напруженості через мігрантів та проблеми з постачанням енергоресурсів

от admin