Фахівці Брістольського університету (Велика Британія) розповіли, як мурахи діляться знаннями. Дослідження було опубліковано в журналі Journal of Experimental Biology.

Вчені описали експеримент, у якому вони вивчили спосіб передачі знань між мурахами та спробували замінити комах машинами. Під час наукового дослідження фахівці з’ясували, що мурахи передають інформацію ланцюжком — тварини почергово застосовували на собі ролі «вчителів» та «учнів».

Автори опублікованого в журналі JEB дослідження простежили, що мурахи здатні показати маршрут родичам на своєму прикладі, щоб потім передали знання іншим мурахам. В рамках експерименту вчені знайшли старий мурашник і звели неподалік нього новий, а потім погіршили умови у старому таким чином, щоби комахи почали шукати нове місце для проживання. Фахівці використовували крихітного робота, який залучав комах за допомогою секреції, щоби вказати їм шлях до нового мурашника.

Фахівцям вдалося привернути увагу одного мурашки та за допомогою робота довести його до мурашника. Потім автори звернули увагу, що комаха повернулася на колишнє місце проживання і вказала шлях до нового мурашника іншій тварині. Через якусь годину вся колонія переселилася на нове місце.

«Навчання настільки важливе у нашій власній житті, що ми витрачаємо багато годин або на те, щоб інструктувати інших, або на те, щоб навчатися самим», — прокоментував наукову роботу професор Найджел Френкс.

Раніше вчені Рокфеллерівського університету з’ясували, що поведінка мурах у колонії подібна до роботи нейронної мережі в мозку. Фахівці розповіли, що активні мурахи збуджують дію на всю колонію, а спокійні — гальмують.

от POSTUP