Сьогодні, 8 лютого в елітному готелі "Вашингтон Хілтон" відбудеться 66-й Національний молитовний сніданок з президентом США, на який запрошуються політики, бізнесмени, громадські та релігійні лідери.
Традиційно захід проходить у перший четвер лютого, але в цьому році його перенесли на тиждень. 8 лютого в Вашингтоні гості з 100 країн єднаються в молитві за процвітання своїх держав.
Молитовний сніданок проходить з 1953 року, і збирає до 3,5 тис. Ггостей щороку, що представляють різні нації, культури та віросповідання.
І хоча сам захід задумувалося як духовний, більшість гостей використовує його в особистих цілях. Не виняток і українські політики.
За словами політтехнолога Тараса Березовця, багато народних депутатів їздять на сніданок "як паломники по святих місцях" з метою зафіксувати себе там і зробити селфі з американським сенатором, а, якщо пощастить, то з віце-президентом або президентом США.
Політолог Петро Олещук зазначає, що таким чином політична еліта сподівається посилити свій політичний вплив, що говорить про те, що в Україні досі зберігається колоніальний менталітет.
Але якщо в минулому році політичним туризмом в США займалися більше 50 українців, то в цьому році наша делегація помітно скромніша.
Так, до Трампа на сніданок збираються народні депутати Павло Унгурян, Оксана Юринець, Юрій Соловей, і Олег Кришин. За кілька днів до заходу за океан вирушив "бютівський десант" у складі Юлії Тимошенко, народних депутатів Григорія Немирі та Сергія Власенка. Також запрошення отримали Анна Герман і Михайло Соколов.
Однак отримати заповітну перепустку на сніданок не так просто - квитків у відкритому доступі не знайти, а запрошення можна отримати лише через фонди або лобістів. І коштує таке задоволення дуже дорого - вхідний квиток стартує від 10 тисяч доларів. Якщо до цього додати дорогий переліт у Сполучені Штати, як правило, бізнес-класом, і гонорари за участь, то в підсумку, одному депутату така поїздка обходиться в кілька десятків тисяч доларів, каже Березовець.
На думку Олещука, політики викидають свої тисячі на вітер, оскільки сам по собі факт участі в Молитовному сніданку не робить їх ближчим до керівництва США. "Як показує досвід, в США немає єдиного центру прийняття рішень - щоб Трамп там собі ні планував, чого б не хотів, він все одно серйозно обмежений тиском з боку американської політичної еліти", - зазначив політолог.
Але деякі політики за допомогою платних вашингтонських лобістів використовують Молитовний сніданок для організації зустрічей вже після цього заходу, переконаний політтехнолог Березовець: "Тобто ці зустрічі не входять в програму Сніданку, вони організовуються окремо.
Джерело |