BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Калейдоскоп Поступу.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · 
Купол
Львів
  12:50 21-12-2021 -   Радник Байдена обговорив з Кремлем умови переговорів про "гарантії безпеки"  
  12:7 21-12-2021 -   "Тисяча Зеленського": за два дні українці витратили понад 130 мільйонів  
  12:5 21-12-2021 -   У Львові переодягнений жінкою невідомий намагався розбестити дитину у шкільному туалеті  
  9:39 08-12-2021 -   шахрайка облаштувала у центрі Львова фіктивний обмінник і обдурила львів'янина на $19 тис.  
  9:29 08-12-2021 -   Байден відмовився йти на поступки Путіну щодо перспективи членства України в НАТО  
Україна
  10:13 24-01-2022 -   Командувач ООС заявив про готовність українців роздирати росіян голими руками  
  10:12 24-01-2022 -   Міністр оборони: розгортання територіальної оборони в Україні триває цілодобово  
  12:6 21-12-2021 -   Синоптики прогнозують морози до -19°  
  9:27 08-12-2021 -   Вантажівка і маршрутка зіткнулися на Чернігівщині: нові дані свідчать про 13 смертей  
  9:26 08-12-2021 -   Мер Полтави заявив, що в Україні воюють США і РФ, а також брат із братом  
Світ
  10:12 24-01-2022 -   Командувач ВМС Німеччини заявив, що Україна не поверне Крим: МЗС вимагає спростування  
  10:12 24-01-2022 -   США і Британія: Росія планує поставити на чолі України проросійського лідера  
  10:11 24-01-2022 -   У Росії заявили, що відключити її від SWIFT "де-факто неможливо"  
  12:6 21-12-2021 -   Кремль опублікував вимоги "гарантій безпеки" до НАТО із пропозицією не приймати Україну  
  9:26 08-12-2021 -   У Німеччині СДПН і Вільні демократи схвалили коаліційну угоду    ·  · 
 

Погляд  » 
13.03.2006
Ірина КЛЮЧКОВСЬКА: Діаспорі необхідно буде зламати за кордоном стереотип України
Інтерв'ю з директором Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ ''Львівська політехніка'' Іриною Ключковською
Розмовляв Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Влада вирішила, що імідж України у світі повинні покращувати не лише відеоролики, брошурки, та інтернет-сторінка про Україну, яку розробили на замовлення МЗС. Як стверджували на Першій в Україні Міжнародній науковій конференції "Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті", яку, до речі, організували львів'яни, значну роль в утвердженні доброго іміджу нашої держави у світі повинна відіграти саме українська діаспора.

Що може зробити діаспора для України, і що Україна - для діаспори, "Поступ" з'ясував в одного з організаторів цієї конференції, директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою НУ "Львівська політехніка" Ірини Ключковської.- Пані Ірино, яким нині є зв'язок України із діаспорою?

- Зміни, які відбулися у нашій державі за останній рік, вплинули в насамперед на функції і завдання української діаспори. До тепер зв'язок "Україна - діаспора" мав формальний характер з боку України, а зараз ці стосунки зміняться, бо змінились і історичні обставини. Якщо раніше діаспора виступала лише як берегиня духовних цінностей, як оберіг громадських, політичних та наукових структур, які винищили за радянських часів в Україні, то зараз на діаспору покладають ще й завдання утвердження позитивного іміджу України у світі, іміджу, якого ніколи, фактично, не було.

Нашій діаспорі необхідно буде зламати за кордоном стереотип України-невдахи. Власне, зміна історичної ситуації (Після Помаранчевої революції. - Авт.) та зміна функції держави спонукала нас провести цю доволі представницьку конференцію, адже в ній взяло участь близько 240 осіб з понад 20 країн світу.

- Якою буде роль влади у налагодженні стосунків із діаспорою: формальною, як це було за часів Леоніда Кучми, чи справді дієвою?

- Після Помаранчевої революції вперше за історію незалежності при Міністерстві закордонних справ створили Управління зв'язків із закордонним українством. Крім того, великі надії покладають на державну програму "Закордонне українство", яка діятиме до 2010 року, втілення в життя Закону "Про правовий статус закордонних українців", тощо. Ми сподіємось, що все це зреалізують, і звертаємось зараз до Президента, уряду та Верховної Ради з проханням активно посприяти цьому, оскільки раніше заклали дуже добрі моменти, створили цікаві програми, але вони зовсім не працювали. На моє переконання, для того, щоб все це запрацювало, передусім необхідно створити концепцію співпраці з українською діаспорою, яка б не залежала від зміни персоналій у владі. Відтак треба розробити програму її конкретної реалізації та фінансового наповнення.

- Держава потребує допомоги від діаспори, але й діаспора потребує допомоги від України. Чим ми можемо допомогти українцям за кордоном?

- Основні стратегічні напрямки допомоги нашій діаспорі - це найперше проблема освіти: створення та розвиток мережі українських шкіл. Якщо в західній діаспорі вони існують та розвиваються, то в східній їх практично немає, але ж там живе дуже багато емігрантів та заробітчан. Крім того, необхідно підвищувати кваліфікацію вчителів, рівень розробки навчально-методичного забезпечення, які мають адаптувати до країни, в якій мешкає діаспора. Не менш важливим є інформаційний простір, тобто створення україномовних діаспорних ЗМІ за кордоном. Інші країни витрачають на це мільярди.

- Повернемося до Вашої конференції. Яка мета її проведення? Хто був на ній із відомих осіб?

- Мета конференції - виявити проблеми, завдання і знайти шляхи їх розв'язку, бо не ми повинні нав'язувати діаспорі своє бачення, а повинні отримати від неї інформацію, що саме їй від України потрібно, на що робити акцент. Дуже важливо, що ми тут це почули. Також показовим було те, що на секції з економічних питань, інвестиційної політики взяло участь дуже мало людей, а ми би хотіли, щоб саме на цьому акцентували увагу, щоб бізнесмени і політики активно залучались до співпраці.

Конференція є дуже представницькою, оскільки тут були українці з 25 країн. Якщо говорити про відомих персоналій, то на ній працювали голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні, академік Петро Кононенко, голова Української Всесвітньої координаційної ради Михайло Горинь, голова комітету ВР з питань людини Геннадій Удовенко, тощо.

Водночас ця конференція ніколи б не відбулась, якби ми не мали потужної підтримки від НУ "Львівська політехніка", Міністерства закордонних справ та Української всесвітньої координаційної ради. Також вона є важливою тому, що ще не відбувся Всесвітній форум українців, який запланували минулого року в серпні.

Це лише перша конференція, яка стала підґрунтям для проведення наступної конференції, що увійшла до програми до 2010 року. Її назва - "Україна в світових цивілізаційних процесах". Крім того, таки має відбутися Всесвітній форум українців, хоча б як форма вдячності тим мільйонам наших земляків, які підтримали нас в дуже важкий час - період Помаранчевої революції. Вони є активним чинником, який діє в системі глобалізації, працює на утвердження нашого іміджу та інтересів. Один із напрямків - поширення за кордоном інформації про видатних, але наразі мало кому відомих людей України. Однією з таких постатей була відома черниця Алипия Голосіївська. Останні дев'ять років життя подвижниця провела в Голосіїво. Вона поселилася на території скасованої обителі, продовжуючи молитви і подвиги преподобних отців Голосіївських. Саме тут повною мірою явилися людям великі духовні дарування блаженної, яких її удостоїв Господь: прозорливість, передбачення, зцілення і утіха страждущих, а понад усе дар любові. .

» 
Володимир ГАРБУЗЮК: "Майбутнє - за вугіллям"
Інтерв'ю з генеральним директором ДП "Львіввугілля" Володимиром Гарбузюком
Розмовляв Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Нині на Львівщині працює усього 8 шахт. У зв'язку із задекларованим урядом переходом України на альтернативні газу джерела енергії, в основному саме на них і покладатиметься забезпечення нашого реґіону енергоносіями.

Про стан вугільної галузі на Львівщині "Поступ" вирішив розпитати у генерального директора ДП "Львіввугілля", яке об'єднує реґіональні вуглевидобувні підприємства, Володимира Гарбузюка.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  "Прослушку" підтверджує СБУ 
  ·  "Хрущовки" владі не по зубах 
  ·  Громадський лідер року - Литвин 
  ·  Львівський дебют "Не Так!" 
Погляд
  ·  Володимир ГАРБУЗЮК: "Майбутнє - за вугіллям" 
  ·  Ірина КЛЮЧКОВСЬКА: Діаспорі необхідно буде зламати за кордоном стереотип України 
Поступ у Львові
  ·  Єдиний фронт 
  ·  Проти брехні 
  ·  Санітарний день для кандидатів 
  ·  Буняк втретє очолить Ратушу 
  ·  Шанс для маленьких літераторів 
  ·  Ліквідовано банду 
Поступ з краю
  ·  Фінішна пряма державного довгобуду 
  ·  25-м кадром про Партію реґіонів 
  ·  Придністров'я впирається 
  ·  Іспити - змагання інтелекту, а не гаманців 
Поступ у світі
  ·  Загадкова смерть Мілошевіча 
  ·  Черчілль у гамівній сорочці 
Тема Поступу
Точка зору
Калейдоскоп Поступу
Спорт-Поступ
Пост-Factum