BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds



    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Калейдоскоп Поступу.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · 
Купол
Львів
  12:50 21-12-2021 -   Радник Байдена обговорив з Кремлем умови переговорів про "гарантії безпеки"  
  12:7 21-12-2021 -   "Тисяча Зеленського": за два дні українці витратили понад 130 мільйонів  
  12:5 21-12-2021 -   У Львові переодягнений жінкою невідомий намагався розбестити дитину у шкільному туалеті  
  9:39 08-12-2021 -   шахрайка облаштувала у центрі Львова фіктивний обмінник і обдурила львів'янина на $19 тис.  
  9:29 08-12-2021 -   Байден відмовився йти на поступки Путіну щодо перспективи членства України в НАТО  
Україна
  10:13 24-01-2022 -   Командувач ООС заявив про готовність українців роздирати росіян голими руками  
  10:12 24-01-2022 -   Міністр оборони: розгортання територіальної оборони в Україні триває цілодобово  
  12:6 21-12-2021 -   Синоптики прогнозують морози до -19°  
  9:27 08-12-2021 -   Вантажівка і маршрутка зіткнулися на Чернігівщині: нові дані свідчать про 13 смертей  
  9:26 08-12-2021 -   Мер Полтави заявив, що в Україні воюють США і РФ, а також брат із братом  
Світ
  10:12 24-01-2022 -   Командувач ВМС Німеччини заявив, що Україна не поверне Крим: МЗС вимагає спростування  
  10:12 24-01-2022 -   США і Британія: Росія планує поставити на чолі України проросійського лідера  
  10:11 24-01-2022 -   У Росії заявили, що відключити її від SWIFT "де-факто неможливо"  
  12:6 21-12-2021 -   Кремль опублікував вимоги "гарантій безпеки" до НАТО із пропозицією не приймати Україну  
  9:26 08-12-2021 -   У Німеччині СДПН і Вільні демократи схвалили коаліційну угоду  



  ·  · 
 

Поступ з краю  »  ПРЯМА МОВА
21.04.2005
Валерій КОНОВАЛЮК: Я обіцяю, що ми вас здивуємо...
Розмовляв Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Валерій Коновалюк
Новим лідером "Трудової України" може стати Валерій Коновалюк, який подав на розгляд політбюро партії свою програму. На політичному горизонті може визріти нова опозиційна сила, метою якої будуть вибори-2006. Що означає справа Колеснікова, чи нова політична сила чимось відрізнятиметься від політичних партій-марґіналів і чи допоможуть останні пройти "Трудовій Україні" у Верховну Раду 2006 року, "Поступ" спробував з'ясувати в народного депутата Валерія Коновалюка.

-- Який на сьогодні стан справи Бориса Колесникова? Чи планує опозиція продовжувати акції на його захист?

-- Ви, вочевидь, знаєте, що було відхилено апеляцію про інший запобіжний засіб. Але ж Борис Колесников є людиною публічною, він не злочинець. Зараз його поставили в такі умови, що він не може реагувати на виклики слідства. Як на мене, це є продовженням кампанії, спрямованої на залякування суспільства. Якщо на початку року це відбувалося з людьми, які представляли Схід, то тепер це вибіркова люстрація тих людей, що мали інші політичні погляди, у всій Україні. Але ми маємо розуміти: якщо ми прагнемо побудувати демократичне суспільство, то треба діяти іншими методами... Для мене не головне, кого буде люстровано -- Колесникова, Боделана чи когось іншого. Треба пам'ятати, що процесуальні норми стосуються всіх, і якщо є грубі порушення і це визнають не тільки адвокати, але й правовики, то така ситуація демонструє з'ясування стосунків і вплив на найвідоміших людей напередодні парламентських виборів. Це спроба нової влади діяти старими методами попередньої, які засудило суспільство. Ми ж прагнули того, щоб зі зміною Президента залишити в минулому беззаконня та свавілля влади, але, на жаль, зараз це відбувається знову.

Зараз у Києві пікетують Маріїнський палац, а в Донецьку -- суд, але, мабуть, багато хто втомився від того постійного напруження, протистояння, яке існує в суспільстві. Перші висновки з президентства Віктора Ющенка ми будемо робити в кінці квітня. Люди очікують, наскільки вагомими будуть ці зміни, які пропонувалися під час президентських виборів. Якщо вони відчують, що життя тільки погіршилося і дії влади негативно позначилися на найбільш незахищених верствах населення, тоді ми будемо мати дедалі більше політичних викликів. На мою думку, нова влада мала починати з іншого -- я впевнений, що посилювати боротьбу зі злочинністю та корупцією треба обов'язково і це підтримує все суспільство, але слід діяти не вибірково. Закон потрібно використовувати, незважаючи на прізвища...

-- Газета "Дзеркало тижня" у своїй статті "Ющенківці пропонували внести до списку Партії реґіонів Тягнибока й Червонія?" повідомила про те, що, за словами Януковича, Колесникова запросили до Секретаріату Президента, де йому запропонували внести у списки "Реґіонів" прізвища, які йому продиктують. Після того як він відмовився це зробити, він опинився на лаві підсудних. Що Ви знаєте про цю заяву?

-- Я про таку заяву Колесникова не чув, але не відкидаю, що таке могло бути, тому що сьогодні Секретаріат Президента дуже наполегливо працює на підготовку до парламентських виборів. Зараз формуються різні політичні проекти, відбувається тиск на лідерів політичних партій. Знаєте, складається враження, що нічого не змінилося, що досі на посаді голови Адміністрації перебуває Віктор Медведчук. Водночас я би так далеко не відсував і Олександра Зінченка, оскільки він дуже добре ознайомлений з методами, які використовували під час виборчої кампанії 2002 року.

-- Як Ви ставитеся до створення коаліції з "Реґіонами", ПСПУ Вітренко, "Державою" Васильєва та іншими? Чи не нагадуватиме це опозицію марґіналів?

-- Мені важко це коментувати, але я переконаний, будь-яка коаліція повинна гуртуватися на ідеологічних засадах. Це має бути справжня ідеологія, яка об'єднує зусилля та людей. Тож щоб протидіяти владі, треба створювати певну мотивацію. Тоді суспільство відчуватиме, що певна коаліція спрямована виключно не на захист окремих інтересів осіб, а на висловлення загальної позиції на захист інтересів певної частини українського суспільства. Тому, на мою думку, питання створення коаліції буде поступово змінюватися, поки в Україні набуватиме змісту таке поняття як опозиція. Навесні 2006 року ми відчуємо ту конфігурацію опозиції, яка об'єднає окремих політичних осіб та партії ідеологічно.

-- Хто ж тоді є союзниками "Трудової України", яку, як пророкують, Ви очолите? Хто поділяє її ідеологію?

-- Я жалкую, що Партія реґіонів не змогла адекватно відреагувати на ті процеси, що відбулися в Україні. Я неодноразово особисто пропонував змінити не тільки політичну стратегію, але й оновити програму партії, аби партія мала можливість більш активно впливати на події і відповідати настроям і прагненням людей. Але, на жаль, це питання залишилося лише в стані дискусії, без необхідного розуміння керівництва партії, і тому я залишив Реґіони України. Свою програму спробую реалізувати, об'єднуючи зусилля з однодумцями в "Трудовій Україні", і я впевнений, що мені це вдасться.

-- Є чутки, що Ви вже вступили в "Трудову Україну", чи це правда?

-- Я ще 1999 року був біля витоків створення цієї партії. Але в ній з'явилися дуже одіозні фігури. Я відчув, що партія перетворюється на закрите акціонерне товариство і не побачив у ній перспективи для себе. Але на сьогодні політична програма, яку я, до речі, написав ще 1999 року, є найбільш ефективною. На мою думку, лейбористська ідеологія -- це те, чого зараз потребує українське суспільство. Питання добробуту, розвитку України, що прописані в цій програмі, винятково спрямовані на реалізацію власного трудового потенціалу, заради того, щоб кожна людина мала мотивацію працювати і мала певні умови, які створюватимуть гідний рівень розвитку кожної української родини. Упродовж останніх чотирьох років я активно працював над Трудовим кодексом, який зараз розглядає парламент, і мені приємно, що я є автором цього вагомого законопроекту, який зробить суттєві перетворення в Україні. Мені запропонували очолити "Трудову Україну", і в суботу я буду присутній на з'їзді цієї партії.

-- Як відреагували у "Трудовій Україні" на програму, яку Ви подали?

-- Усі відреагували досить позитивно, вони зацікавлені тим, що я запропонував, адже ухвалення цієї програми означатиме, що "Трудова Україна" матиме не тільки певну перспективу навесні 2006 року, але й активно впливатиме на політичне життя в Україні. Я розраховую на те, що нам вдасться зібрати дуже впливову політичну команду, людей, які зможуть асоціюватися в Україні як окремі особистості, що формуватимуть сучасну політику, програми економічного розвитку. Я думаю, ми створимо стратегію розвитку України для "тіньового" уряду, але за умови, що ми ввійдемо в цей уряд.

-- Чи має намір ще хтось, крім Вас, перейти з "Реґіонів України" та інших партій у "Трудову Україну"?

-- Я особисто нікого не запрошую, це позиція кожного зокрема... Але вважаю, що мою думку поділяє багато людей з тих же "Реґіонів", і що лави "Трудової України" буде збільшено не тільки завдяки членам інших партій, але й за рахунок молодих, політично активних людей, які зможуть донести ідеї та ідеологію до суспільства і забезпечити партії значну підтримку.

-- На думку багатьох політологів, "Трудова Україна" не має шансів пройти у ВР самотужки, лише в коаліції. Якщо Ви станете головою "Трудової України", то з ким би Ви ввійшли в коаліцію?

-- У нас окрема системна ідеологія і, на мою думку, немає більше в Україні партії, де б ідеологія стояла на першому місці і основною метою якої був би розвиток України, яка реалізовуватиме свій трудовий потенціал, створюватиме сучасну економіку. Однією з умов, з якою я іду в партію, є те, що "Трудова Україна" не буде ні з ким об'єднуватися, а піде на вибори самостійно. Відверто кажучи, я радію з того, що партія має зараз такий великий рейтинг, і враховуючи ситуацію, яку ми матимемо восени, а ситуація буде іншою, за рахунок відкритої та чесної політики, впевненості в ідеалах, ми будемо мати значну підтримку населення. Я обіцяю, що ми вас здивуємо... Ми будемо першою політичною партією, яка переможе власною ідеологією.









» 
Кучма зіграв на Ющенка
Андрій ДУБЕЦЬКИЙ
 
Сьогодні зранку розпочалося засідання Конституційного Суду України, яке має роз'яснити екс-президентові Леоніду Кучмі положення Конституції про ухвалення законів всеукраїнським референдумом.

Учора ЗМІ розповсюдили інформацію, що ініціатором розгляду питання політреформи в Конституційному Суді був Віктор Ющенко. Однак, як повідомили "Поступу" в прес-службі КС, подання спрямував Кучма ще під час свого президентства, а оскільки після виборів Леонід Данилович не відкликав його, то, згідно з українським законодавством, КС зобов'язаний розглянути.
Детальніше>>
»  ТЕМА ТИЖНЯ
Суперечки про законність чи репресії
Роман РАК
 
Кримінальні справи, порушені щодо низки відомих, майже одіозних та просто фігур кучмівських та нинішніх часів, набирають щораз більшого розголосу. Опозиція називає це переслідуванням політичних опонентів нинішньої влади і доказом цього вважає те, що фігуранти цих справ -- вихідці здебільшого зі Сходу та Півдня України. Натомість влади переконує, що це боротьба зі злочинцями і наводить факти допиту колишніх та нинішніх чиновників Тернополя, Рівного, а віднедавна і Львова. Що ж насправді відбувається нині в українському політикумі, "Поступ" вирішив розпитати у провідних політологів та народних депутатів.
Детальніше>>
» 
Білозір звільнила Приходька та Рєзніковича
 
Міністерство культури відтепер називатиметься Міністерством культури і туризму. Про це вчора на громадських слуханнях з питань культури оголосила міністр Оксана Білозір. Вона також звільнила з посади директора кіностудії імені Олександра Довженка Віктора Приходька та з посад генерального директора і художнього керівника театру Російської драми ім. Лесі Українки Михайла Резніковича. За словами Білозір, проти нього порушено кримінальну справу. Проте міністр не уточнила, що саме йому інкримінують.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому Генеральна прокуратура почала проводити перевірку в театрі Російської драми. Тоді ж працівники театру заговорили про політичне переслідування. Однак знавці кажуть, що насправді за цими розмовами вже екс-керівник театру хоче приховати зловживання.
Детальніше>>
» 
НСНУ, БЮТ та НПУ почали переговори
 
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко сказала, що представники партії Народний cоюз "Наша Україна", Блоку Юлії Тимошенко і Народної партії України почали переговори про створення єдиного блоку для участі в парламентських виборах 2006 року, -- повідомляє proUa. "Я біля Віктора Андрійовича буду стільки, скільки це буде потрібно йому і нашій загальній справі", -- додала прем'єр.
Детальніше>>
» 
З Яном Табачником поговорить прокурор
 
Прокуратура Подільського району Києва порушила кримінальну справу проти посадовців Київського річкового порту за підозрою в незаконному передаванні землі Міжнародному творчому центру Яна Табачника, повідомляють Українські новини.

Посадовців річкового порту звинувачують у підробці протоколу загальних зборів правління, які нібито ухвалили рішення про припинення права користування земельною ділянкою на вул. Дніпровській Набережній. На підставі цього протоколу земельну ділянку площею 6,4 га і вартістю 10,3 млн гривень було передано громадській організації "Міжнародний творчий центр Яна Табачника" в довгострокову оренду на 25 років під будівництво, експлуатацію і обслуговування елітного клубу "Честь имею".
Детальніше>>
» 
Тимошенко вивісить дипломи
Підготувала Катерина ДРОНЬ
 
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко пропонує оприлюднити документи про освіту всіх членів уряду, повідомляє proUa. Коментуючи ситуацію, що склалася довкола диплома про освіту міністра юстиції України Романа Зварича, Тимошенко відзначила, що готова дати доручення для вивішування всіх дипломів, "зокрема каліфорнійських, і атестатів їх фізико-математичних шкіл" на стінах прес-клубу Кабміну, щоб дати можливість журналістам ознайомитися з цими документами. "Якщо міністри підтримають, ми -- з великим задоволенням", -- сказала вона. "Я думаю, що ми зробимо це", -- додала прем'єр.
Детальніше>>
» 
У Криму наводитиме лад бютівець
Валентин КОНЦЕВИЧ
 
Новим прем'єр-міністром Автономної Республіки Крим став Анатолій Матвієнко, лідер УРП "Собор", член фракції БЮТ. Той, кого називали одним із найвірогідніших кандидатів на осиротілу після Олександра Зінченка посаду віце-спікера Верховної Ради України, замінив на посаді колишнього керівника кримської Ради Міністрів Сергія Куніцина.

Вдалося це Матвієнкові з другого разу. Вперше йому забракло якихось 15 голосів, після чого Матвієнко пішов на тригодинну консультацію з депутатами ВР Криму. Варто зауважити, що в пана Матвієнка було двоє досить вагомих конкурентів: колишній начальник податкової служби Криму Сергій Ляшенко та народний депутат Володимир Шкляр. Щодо бютівця, то йому запропонував стати прем'єром сам Президент Віктор Ющенко. Очевидно, бажання Президента продомінувало в рішенні депутатів...
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  8 тисяч на дорозі не валяються 
  ·  Ахметов утік за кордон 
  ·  Олег Сало знайшовся 
  ·  Влада львів'янам: грійтеся самі 
Погляд
  ·  Вчителька дзен 
  ·  Відкритий лист 
  ·  КОРОТКО 
  ·  Новий фігурант "справи архівів" 
  ·  Віталія Кличка не буде поруч під час бою Володимира 
  ·  Затримано голову Тернопільської облради 
  ·  Перша шпальта 
  ·  П'ять щасливих партій 
  ·  Кучма може сісти 
  ·  Готелі готові до продажу 
Поступ у Львові
  ·  Львівський вояж Черномирдіна 
  ·  Хочу поміняти компанію! 
  ·  Львів за тиждень 
  ·  Писанка врятує пам'ятку 
  ·  Медики погрожують пікетами 
  ·  Місто недоотримує за оренду 
  ·  Чи падав цементний дощ? 
Поступ з краю
  ·  Кучма зіграв на Ющенка 
  ·  Суперечки про законність чи репресії 
  ·  Валерій КОНОВАЛЮК: Я обіцяю, що ми вас здивуємо... 
  ·  Білозір звільнила Приходька та Рєзніковича 
  ·  НСНУ, БЮТ та НПУ почали переговори 
  ·  З Яном Табачником поговорить прокурор 
  ·  Тимошенко вивісить дипломи 
  ·  У Криму наводитиме лад бютівець 
Поступ у світі
  ·  Слуга слуг Божих 
Тема Поступу
Точка зору
Калейдоскоп Поступу
Спорт-Поступ
Пост-Factum