BRAMA - News - Weather - Elections - Business - Sports - Brama Press - Calendar - Classifieds    Перша сторінка.    Погляд.    Поступ у Львові.    Поступ з краю.    Поступ у світі.    Тема Поступу.    Точка зору.    Калейдоскоп Поступу.    Спорт-Поступ.    Пост-Factum.   
  Цитата Поступу
   ·  на головну  · 1999-2002  · досье  · архів світлин  · 
Купол
Львів
  12:50 21-12-2021 -   Радник Байдена обговорив з Кремлем умови переговорів про "гарантії безпеки"  
  12:7 21-12-2021 -   "Тисяча Зеленського": за два дні українці витратили понад 130 мільйонів  
  12:5 21-12-2021 -   У Львові переодягнений жінкою невідомий намагався розбестити дитину у шкільному туалеті  
  9:39 08-12-2021 -   шахрайка облаштувала у центрі Львова фіктивний обмінник і обдурила львів'янина на $19 тис.  
  9:29 08-12-2021 -   Байден відмовився йти на поступки Путіну щодо перспективи членства України в НАТО  
Україна
  10:13 24-01-2022 -   Командувач ООС заявив про готовність українців роздирати росіян голими руками  
  10:12 24-01-2022 -   Міністр оборони: розгортання територіальної оборони в Україні триває цілодобово  
  12:6 21-12-2021 -   Синоптики прогнозують морози до -19°  
  9:27 08-12-2021 -   Вантажівка і маршрутка зіткнулися на Чернігівщині: нові дані свідчать про 13 смертей  
  9:26 08-12-2021 -   Мер Полтави заявив, що в Україні воюють США і РФ, а також брат із братом  
Світ
  10:12 24-01-2022 -   Командувач ВМС Німеччини заявив, що Україна не поверне Крим: МЗС вимагає спростування  
  10:12 24-01-2022 -   США і Британія: Росія планує поставити на чолі України проросійського лідера  
  10:11 24-01-2022 -   У Росії заявили, що відключити її від SWIFT "де-факто неможливо"  
  12:6 21-12-2021 -   Кремль опублікував вимоги "гарантій безпеки" до НАТО із пропозицією не приймати Україну  
  9:26 08-12-2021 -   У Німеччині СДПН і Вільні демократи схвалили коаліційну угоду    ·  · 
 

Листи у Поступ  » 
22.09.2003
П`ять міфів про тренінги
Левко Довгань, Василь Полуйко
 
тренингиСуть справи чи явища, які є мало знайомими чи взагалі невідомими, як правило, пояснюють за допомогою міфів. Часто вони працюють на формування і утвердження стереотипів чи фантомів. Часом це є метою міфотворців. Але міфи не завжди є на користь справи. В багатьох випадках вони стоять на перешкоді нового. В таких випадках їх потрібно долати.

Хочемо продовжити тему, яка була започаткована статтею "Забавки для бізнесменів" у "Поступі" за 15 серпня, а саме тему призначення і змісту тренінгів як способу навчання. Добре, що розмову розпочато і розпочато професійними психологами. Тренінги, власне, були започатковані психологами. Зараз тренінги проводять не лише вони, і попри справедливе зауваження щодо численних випадків "халтури", багато тренерів добре роблять свою справу, маючи технічну, природничу чи педагогічну освіту. Тут ми підійшли до першого міфу з п`яти, які спробуємо спростувати.

Отже, міф перший: всі тренінги проводять психологи.

Перш за все, потрібно розібратись, а які взагалі бувають тренінги? Різноманітних видів, типів тренінгів сьогодні дуже багато. Умовно їх можна поділити на дві категорії: тренінги особистісного росту і тренінги певних навичок (продажу, спілкування, ведення переговорів, роботи в команді тощо). Тренінг особистісного росту, як правило, актуалізує внутрішні переживання, які ви відчуваєте, як перешкоди на життєвому шляху чи в кар'єрі. За допомогою інших учасників та тренера ви "витягуєте" назовні свій неусвідомлений страх, звільняєтесь від внутрішніх бар'єрів, дізнаєтесь, як вас сприймає оточення. В майбутньому це дозволяє більш ефективно використовувати свої позитивні якості, сформувати більш адекватну оцінку своїх здібностей, змінити власну поведінку для того, щоб досягнути необхідних результатів. Такий підхід досить часто викликає в учасників тренінгу психологічний шок. Іноді тренери свідомо провокують переживання учасниками пікових відчуттів, як позитивних, так і негативних. Тому тренінг особистісного росту може бути процедурою, що завдає болю. Зрозуміло, що без відповідної психологічної освіти не варто братися за такі тренінги.

Тренінг навичок не завжди потребує психологічної освіти, в цьому випадку найголовніше -- досвід тренера в певній галузі і володіння методологією педагогіки дорослих. Наявність психологічної освіти навіть може зашкодити проведенню такого тренінгу, і тому не дивно, що деякі компанії, зокрема, ті, сферою діяльності яких є доставка продуктов на дом відмовляються від послуг психологів у проведенні тренінгів навичок.

Міф другий: на тренінгах, як правило, бавляться

Спілкуючись з колегами з інших міст, часто отримуєш підтвердження схильності багатьох потенційних замовників тренінгів трактувати їх як забаву для відпочинку від роботи, спосіб "змістовно розважитись" etc. І справді, ігри займають в тренінгах значне і вагоме місце. При цьому слід згадати, що тренери іноді використовують навіть дитячі ігри, працюючи з групами дорослих. Натомість для досягнення результатів тренінгу ключовим є обговорення гри, часто після перегляду відеозапису її перебігу. Бо учасники тренінгів залучаються до ігор, з яких самі потім можуть робити висновки про спосіб поведінки, прийняття рішень, взаємодії з колегами в різних життєвих ситуаціях. Інший аспект ужитковості ігор на тренінгах -- це можливість отримання навичок співпраці у виконанні колективних завдань.

Звичайно ж, гра є лише одним з навчальних методів, які використовуються на тренінгах. Крім ігор, тренери пропонують учасникам роботу в малих групах, авто-презентації, міні-лекції, моделювання ситуацій, сесії творчого мислення, перегляд і аналіз фільмів, навчання на прикладах (англ. case study). Принципово варто зазначити, що ігри поряд з іншими інтерактивними методами навчання повинні слугувати учасникам тренінгу засобами для отримання нових соціальних навичок.

Міф третій: тренінги відвідують лише бізнесмени

Більшість спеціалізованої літератури справді говорить про тренінги як про навчання для бізнесу. Найчастіше в наших реаліях можна зіткнутися з терміном "бізнес-тренінг успішного продажу". Справді, левову частку тренінгів в Україні замовляють ті, хто продає якийсь різновид товарів чи послуг. Однак подивимось на питання про потребу в тренінгу, виходячи з його призначення, а саме здобуття нових соціальних навичок. Використовуючи цей підхід, можемо сказати, що тренінги з найрізноманітніших тем можуть бути потрібними для всіх, хто в своїй діяльності повинен співпрацювати з іншими людьми чи то у сфері бізнесу, чи в структурах влади, чи в громадських інституціях. Виходячи з власного досвіду проведення тренінгів, зазначимо, що їх учасниками були, окрім бізнесменів, лідери громадських організацій, депутати міських рад, методисти інститутів освіти, узалежнені, журналісти і навіть священики. Наприклад, одна з найвідоміших львівських громадських організацій "Товариство Лева" кілька років тому започаткувала успішний курс тренінгів для вчителів -- "Інтерактивні методи навчання в школі", який проводився для вчителів Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Луцька, Сум, Харкова, Запоріжжя. Західноукраїнський ресурсний центр цього року провів цикл тренінгів з розвитку громади для сільських голів Галичини, Буковини і Закарпаття.

Питання ж, яке постає в площині формування замовлень на тренінги, стосується оплати небізнесовими об`єднаннями тренінгових послуг. Іншими словами, за усвідомленої потреби в тренінгу такі організації повинні провести кампанію пошуку коштів. На сьогодні найчастіше ці гроші отримують з міжнародних програм технічної допомоги Україні.

Міф четвертий: участь у тренінгу сама по собі веде до успіху

До можливостей тренінгів потрібно підходити тверезо. На тренінгах, як правило, даються лише базові навички. Мета тренінгу - показати, "як це робиться", дати імпульс для подальшого розвитку. Якщо вам обіцяють за декілька днів тренінгу зробити з вас "майстра спілкування", будьте впевнені -- вас намагаються ошукати. Стереотипи мислення і поведінки, які формувалися впродовж усього життя, неможливо змінити за два дні. Також збільшення обсягів продажу не може вирішуватись лише через тренінг персоналу, необхідна політика у ставленні до покупця, ідеологія фірми. Стати професіоналом своєї справи можна лише шляхом постійної самоосвіти і вправляння.

Міф п`ятий: всі тренери заробляють "грубі гроші"

Розміри тренерських гонорарів часто є темою пліток. Як правило, тренери не схильні розголошувати на широкий загал, скільки вони отримують за свою роботу. Хоча ті з них, хто заробляє дійсно багато, часто афішують свої заробітки, напевне, як ознаку успішності. Ще один дуже важливий момент -- бізнес-тренери з Києва чи Москви, які проводять тренінги у Львові, виставляють ціни, які можуть коливатися між 500 і 1000 американських доларів за тренінг. Розмір винагороди може також залежати і від кількості учасників тренінгової групи. Про це, зрештою, йшлося в згадуваній статті.

Натомість ми б хотіли окреслити ті реальні суми, які отримують за свою роботу львівські тренери. Отже, залежно від кваліфікації тренера, кількості учасників, теми тренінгу etc., винагорода може становити від 40 до 90 гривень за годину. Відповідно, якщо тривалість тренінгу 12 -- 18 годин, а протягом місяця тренер проводить 3 -- 4 тренінги, то розмір його середньомісячного гонорару підрахувати не складно. Якщо ця цифра видасться вам надто великою чи малою, порівняйте її з цінами, які доводиться платити, наприклад, за ремонт квартири.

» 
Львiвський притулок для тварин під загрозою
 
Дев'ять років тому вперше на теренах нашої держави, і західноукраїнських землях зокрема, у пiдльвiвському селищi Брюховичах з'явився притулок для тварин. Органiзований він був зусиллями милосердної до усього живого створіння Міляди Боровської. До речі, ця установа, яка надає притулок постраждалим від людської жорстокості та байдужості тваринам, так і називається -- "Милосердя". Адже там, зокрема, живуть собаки та коти, покинуті своїми безвідповідальними "старшими братами", що позбулися "живих іграшок". А таке ставлення до тварин є насправді моральною та духовною катастрофою: адже швидко засвоївши найгіршi прояви сучасної цивілізації, наше суспiльство перетворилось на споживацьке. Отож, для багатьох людей представники тваринного світу є елементами моди, символом престижу, й любов до Божого створіння в таких випадках перетворюється на приязнь до гарної, комфортної, але -- речі.
Детальніше>>
Зміст Поступу
Перша сторінка
  ·  Свій стріляв у свого 
  ·  Самвидав набирає обертів 
Погляд
  ·  Панове соборники 
  ·  Валлійці вимагають незалежності 
  ·  Плащаниця мандрує Україною 
  ·  Кому краще (гірше) жити стало - 2 
Поступ у Львові
  ·  Володимир ГУРАЛЬ: Крапку поставить суд 
  ·  За наслідками другого аукціону... 
  ·  Наслідки першого аукціону... 
  ·  "ВІДКРИТЕ КАФЕ" як літературний перфоменс 
  ·  Толока в парку 
  ·  До боротьби з боржниками залучають церкву 
  ·  Пеньків поменшає 
  ·  Залізничники рахують прибутки 
  ·  "Обличчя міста-2003" 
  ·  ХРОНІКА 
Поступ з краю
  ·  Наскільки це серйозно? 
  ·  Бутейко подав у відставку 
  ·  Азаров полонив журналістів 
  ·  Місцева міліція 
  ·  Кучма поїхав до ООН 
  ·  Кримчани шукають захисту 
  ·  КРАЄВИД 
Поступ у світі
  ·  Нова берлінська трійка 
  ·  Латвія обрала Європейський союз 
  ·  Американський солдат теж терорист? 
  ·  Арафат привласнив мiльярд 
  ·  США підраховує збитки 
  ·  Путін змінює принципи 
  ·  СВІТООГЛЯД 
Тема Поступу
Точка зору
Калейдоскоп Поступу
Спорт-Поступ
Пост-Factum