Компартія Китаю (КПК) та китайський народ є розробниками справжньої та єдино правильної демократичної системи Гонконгу, заявив директор Центру досліджень Гонконгу Ван Чженьмін на прес-конференції в Пекіні. Про це повідомляє South China Morning Post.

Чженьмін заявив, що основою для демократичного розвитку Гонконгу є Конституція КНР та нещодавно прийняті поправки до Основного закону Гонконгу про вибори. «КПК і китайський народ володіють інтелектуальною власністю гонконгської демократії», — додав директор.

Чженьмін додав, що британська адміністрація Гонконгу, на відміну від китайської влади, так і не спромоглася створити справжню демократію та громадянське суспільство на території міста під час свого колоніального правління.

У вересні в Гонконзі пройшли прямі вибори до Колегії виборців, внаслідок яких опозиція зайняла лише одне місце з 1,5 тисяч. Влада континентального Китаю заявила, що такі результати свідчать про «процвітаючу» демократію у спеціальному адміністративному районі КНР. Китайський уряд наголошує, що таким чином забезпечив «усунення з посади антикитайських елементів».

11 березня Всекитайські збори народних представників (ВСНП, законодавчий орган КНР) ухвалили резолюцію щодо реформи виборної системи в Гонконгу. За допомогою нових законів центральна влада може просувати в автономному регіоні власних «патріотичних» кандидатів та придушувати будь-які дії опозиції. Для цього Китай посилив повноваження спеціальної електоральної комісії — вона зможе протистояти членам законодавчих зборів міста, яких безпосередньо обирають його мешканці. Експерти висловили думку, що такий крок сприяє обмеженню впливу прогонконзької опозиції всередині парламенту.

Гонконг повернувся до складу материкового Китаю з оренди за угодою між КНР та Британією у 1997 році. Відповідно до спільної декларації Китаю та Великобританії, місту було обіцяно широку автономію на 50 років.

от POSTUP