Депутат мажилісу парламенту Казахстану Азат Перуашев висловив упевненість у тому, що найближчим часом ситуація в республіці стабілізується. У розмові з кореспондентом радіостанції «Говорить Москва» він також відреагував на чутки про смерть колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

«У мене немає інформації щодо цього. Я смію вас запевнити, що наше суспільство, наш народ впорається з цією проблемою, з тією ситуацією, в якій ми опинилися сьогодні», — відповів Перуашев на запитання кореспондента.

Депутат також закликав не турбуватися про стан справ у республіці та запевнив, що в Казахстані все буде добре.

15 січня голова ЛДПР Володимир Жириновський припустив, що Назарбаєв давно помер та був похований. На цю думку політика наштовхнуло на те, що колишній глава Казахстану довгий час не з’являвся на публіці.

Схожу думку висловив політолог, голова Політичної експертної групи Костянтин Калачов. Він вважає, що мовчання Назарбаєва на тлі кризи в країні говорить про те, що колишній президент або помер, або недієздатний.

Протести в Казахстані почалися 2 січня 2022 через зростання цін на газ для автомобілів з 60 до 120 тенге за літр. Мітингувальники вимагали відставки уряду, нових виборів та розгляду питання про люстрацію людей з «клану» екс-президента Нурсултана Назарбаєва. Протест переріс у захоплення урядових будівель та мародерство. Під час заворушень загинули 225 людей, у тому числі 19 поліцейських та військовослужбовців.

от POSTUP