З усіх шкіл Львова знову евакуюють учнів через повідомлення про замінування. Це вже третій подібний випадок з 12 січня.

Про це повідомляє сайт Львівської міської ради: «Надійшло повідомлення про замінування всіх шкіл Львова.. Навчальні заклади діють згідно з протоколом: евакуюють учнів та повідомляють батьків».

За словами керівниці міського управління освіти Лесі Васюти, повідомлення про замінування надійшло до СБУ.

Було здійснено евакуація дітей і персоналу. Паралельно з цим працівники освітніх закладів повідомляли батьків, щоб ті забрали дітей додому.

Приміщення навчальних закладів та прилеглі до них території обстежать на предмет вибухонебезпечних речовин чи предметів.

12 січня у Львові теж надійшли повідомлення про мінування всіх шкіл. Усі виявилися брехливими. СБУ з’ясувала, що українці замовляють «мінування» через телеграм-чати, які контролюються ФСБ РФ.

21 січня знову надійшло повідомлення про мінування усіх шкіл Львова. Учнів знову евакуювали.

Тим часом співробітники СБУ затримали зловмисника, який за допомогою російських спецслужб зробив неправдиве повідомлення про мінування Гірничого фахового коледжу Криворізького національного університету: чоловіку загрожує до 6 років позбавлення волі.

Про це повідомила Служба безпеки України.

Псевдомінером виявився студент цього ж коледжу, який замовив мінування у адміністратора одного з російських закритих телеграм-чатів, що керується спецслужбами РФ. Наразі такі чати, що надають «послуги» з організації псевдомінувань, використовуються країною-агресором як один із інструментів для штучного поширення панічних настроїв в Україні.

Джерело УП пояснює, що наразі більшість псевдомінувань, які здійснюються, надходять від школярів і студентів, що «замовляють» мінування в закритих телеграм чатах, які куруються ФСБ РФ.

Анонімний лист про мінування коледжу відправили 20 січня на електронну пошту «гарячої лінії СБУ» та самого коледжу. Автор повідомлення представився «російським терористом» і вимагав 250 тисяч грн викупу, «щоб теракту не сталося».

Вказано, що правоохоронці відразу провели необхідні перевірки і не виявили жодних вибухових предметів та речовин у приміщенні навчального закладу.

«Завдяки фаховим розшуковим заходам співробітники СБУ оперативно встановили особу псевдомінера і затримали його. Свій вчинок він мотивував тим, що бажав аби коледж було переведено на дистанційну форму навчання.

У зловмисника вилучено комп’ютерну техніку та мобільний телефон, на яких є докази протиправної діяльності, зокрема і листування з адміністратором телеграм-чату.

Наразі за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності») Кримінального кодексу України, повідомили в СБУ.

от POSTUP