Опромінення терагерцевими хвилями може спричинити збільшення розміру клітин мозку. Про це повідомляє видання South China Morning Post (SCMP).

Китайські вчені описали вплив терагерцевих хвиль, які будуть використовуватися в 6G, на мозок. У ході експерименту фахівці опромінювали хвилями потужністю 100 мікроватів нейрони миші в чашці Петрі. Виявилося, що низькі дози терагерцевого випромінювання можуть збільшити вироблення та активність певних білків, таких як GluA1, GluN1 та SY-38. Вони, своєю чергою, стимулюють зростання нейронів. Терагерцеві хвилі мають набагато більшу частоту, ніж міліметрові хвилі, які використовуються в 5G.

«Терагерцеві хвилі можуть з’єднуватися безпосередньо з білками та ефективно змушувати їх резонувати нелінійно», — зауважив в інтерв’ю SCMP провідний учасник дослідження Лі Сяолі. Незважаючи на те, що нейрони залишилися здоровими, вплив хвиль викликав стурбованість у фахівців. Терагерцеве випромінювання дозволило зробити молодих вух «розумнішими», проте його вплив на мозок старих мишей зафіксувати не вдалося. Вчені помітили, що вплив 6G слід додатково дослідити, щоб запобігти потенційній небезпеці.

У своїй науковій роботі фахівці також послалися на дослідження Російської академії наук від 2009 року, згідно з яким вплив інтенсивного випромінювання терагерца протягом декількох годин на день з потужністю, що досягає декількох ват, може викликати підвищення температури клітин головного мозку.

У ході дослідження також з’ясувалося, що вплив випромінювання був постійним. Через два дні після початкового опромінення швидкість зростання значно сповільнювалася.

Наприкінці липня представники «Сколтех» та НДІ радіо розповіли, що займуться розробкою проекту створення обладнання для зв’язку шостого покоління. Проект включатиме роботу над нормативно-правовою базою, безпекою нових мереж та питаннями компонентної бази.

от admin