О. Д.

Ще зранку біля собору Св. Юра розпочали збиратися люди, а в обідню пору біля головних воріт церкви можна було зауважити чималу «живу» чергу, що вела до храму.

Причиною такого масового зібрання стала копія Туринської плащаниці, яку знову привезли до нашого міста. Перша зустріч із цією реліквією відбулася 28 вересня 2002 року. Тоді копію знаменитої Туринської плащаниці, яку супроводжувало тисячі вірних, процесійним хресним ходом вулицями Львова було перенесено до Архікатедрального собору Святого Юра.

Нині, через сімнадцять місяців, копія Туринської плащаниці прибула до Львова після подорожі містами України, такими, як Львів, Київ, Донецьк, Одеса, Івано-Франківськ, Тернопіль, Стрий. Плащаниця перебувала в греко-католицьких, римо-католицьких та православних храмах, де її відвідало сотні тисяч українців. На думку представників Греко-Католицької Церкви, сьогодні можна з упевненістю сказати, що плащаниця вповні виконала ту місію, яку для неї передбачали організатори її перевезення в Україну, — «стала осердям, яке хоча б ситуативно здатне об’єднати людей».

Отець митр. Роман Кравчик, голова Організаційного комітету з перевезення копії Туринської плащаниці в Україну, зокрема, вважає: «Плащаниця допоможе нам краще скористати з часу Великого посту, адже саме в перший день цього духовно важливого періоду життя християнина вона прибуде до нашого храму. Нам, дивлячись на цю реліквію, буде легше збагнути велич і значення Христових страстей».

За повідомленням прес-секретаріату Глави Української Греко-Католицької Церкви, копія Туринської плащаниці перебуватиме в Архікатедральному соборі Св. Юра до Провідної неділі, тобто до 18 квітня цього року. Протягом цього часу перед плащаницею служитимуть молебні, розповідатимуть про історію оригінальної Туринської плащаниці. Храм буде відчинений щоденно — доти, доки до реліквії приходитимуть люди.

Опісля копія Туринської плащаниці помандрує до Луцька, в катедральний собор Святих Петра і Павла (римо-католицька церква). А 16 травня завершується перебування цієї популярної серед мирян реліквії в Україні. Після цього копія Туринської плащаниці повернеться до римо-католицького храму святих Симона і Олени в Мінську.

от POSTUP