Чию сторону займе Садовий?

Олена ДЕМ’ЯНЮК, ПОСТУП

ВО СвободаУ Львові розпочалася справжнісінька війна. ВО «Свобода», на правах господаря Львівської міської ради, вирішила «проїхатися» по старих ухвалах, які були дотичними до міського голови Львова Андрія Садового. Саме так розгорівся скандал навколо холдингу емоцій «!Фест» та незаконної забудови історичної частини міста. Отже, цей конфлікт почав набирати оберти справжнісінької війни між новообраним депутатським корпусом та колишнім позаштатним радником Андрія Садового. Ні для кого не є секретом те, що «!Фест» є досить близьким Садовому. Мабуть, саме тому, цьому холдингу емоцій надали всі необхідні дозволи для літніх майданчиків в центрі міста. Однак, ці майданчики розрослися так, що пішоходу, навіть, складно було маневрувати в літній час по Площі Ринок, адже куди не плюнь – скрізь «!Фест». Та все ж не через це розпочалися «бойові дії» у Львівській міській раді.

Перший «Свободівський» фронт

Як повідомила прес-служба партії 7 грудня на спільному засідання комісій землекористування, архітектури, містобудування та охорони історичного середовища було розглянуто питання щодо самовільної забудови дворика Бернардинського монастиря позаду церкви св. Андрія, яке здійснює холдинг емоцій «!Фест».

До цього «Фесту» було надано дозвіл на розміщення літнього майданчика у згаданому дворику згідно із правилами, затвердженими Львівською міською радою, час розміщення цього майданчику був з 1 березня до 1 листопада. Однак власник холдингу вирішив забравши столики і парасольки, розпочали будівництво із залученням важкої техніки та бетономішалок, однак, без відповідних дозволів.

В «Свободі» вважають, що «таке нахабне та відверте знущання з історичного центру Львова, на жаль, чиниться під благими намірами залучити туристів до міста та, мабуть, під благословенням певних посадовців. Адже як можна пояснити те, що після закриття літнього майданчика, основна мета якого – це приємний відпочинок львів’ян та гостей міста, на його місці постає невідома споруда без жодних дозволів та ліцензій».

Отже, перед самим початком засідання комісій, на якому, зокрема, розглядали питання щодо незаконної забудови Бернардинського дворика, яке чинить вже згаданий холдинг емоцій «Фест», депутат-свободівець, член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Богдан Салій намагався потрапити на будівництво, щоб побачити, що там відбувається.

За його словами, коли він хотів потрапити на територію дворика, де ведуться роботи, то йому завадив охоронець, який не представився і не допустив депутата на територію будівельного майданчика, мотивуючи це волею власника.

Андріян Гутник, голова постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, повідомив, що забудовник просто тероризує депутатів вимогами надати дозволи хай навіть «вчорашнім числом». «Присутній на засідання комісій представник компанії забудовника підтвердив, що 1 листопада, коли мали демонтувати літній майданчик – розпочалися будівельні роботи і зізнався, що в них немає ні дозволів, ні ліцензії на їх здійснення. Та з огляду на те, що роботи вже розпочались і тривають «ударними темпами», компанія вимагає від Львівської міської ради зробити доповнення до ухвал міськради, щоб легітимізувати будівництво», – зазначив Гутник.

В коментарі одному із львівських видань Андріян Гутник зізнався, що не розуміє звідки стільки нахабності та впевненості у власників холдингу, але він також запевнив, що зробить все для того, щоб спустити їх на землю.

Садовий публічно зрікся «!Фесту»

Андрій Садовий вирішив відійти від цієї теми, адже розуміє — зайвий крок і в міській раді його розпинатимуть критики, тому й вийшов такий собі коментар, мовляв, я ні до чого, але знаю, хто точно винен.

«Ситуація є трішки накрученою. До цієї компанії має відношення Юрій Назарук, який у 2006 році був моїм позаштатним радником. Я його давно звільнив. Я вважаю, що власники компанії забули, що вони живуть у правовій державі. Вони мають родинні зв’язки у судовій гілці влади, і думають, що можуть робити будь-що, а потім через суд це все узаконити. Цього не можна робити. Якщо говорити про ту будівлю, що планували будувати у дворику Бернардинів, то Галицька районна адміністрація після виїздів, приписів подала заяву до суду. Це має бути тест для нашої громади, які б зв’язки хто б не мав, «порушувати закон не може ніхто», — зазначив виданню ІА «Гал-інфо» Андрій Садовий.

Ситуація з депутатом-заручником

Одразу після того, як Садовий відхрестився від «!Фесту», 15 грудня, голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський прогулювався містом. Проходячи повз Бернардинський дворик, помітив, що попри рішення комісії міської ради щодо припинення незаконної забудови, відбуваються будівельні роботи. Коли ж він спробував дізнатися, чому забудова не припинена, то на дві години став заручником в недобудованому приміщенні.

За словами депутата, незаконну забудову охороняв працівник МВС. Руслан Кошулинський представився, показав депутатське посвідчення та поцікавився, чому забудова не припиняється. Натомість охоронець на вимогу свободівця відмовився представитися та заборонив депутатові заходити за паркан, який прикриває забудову. Скориставшись тим, що на територію заходили робітники, свободівцю вдалося потрапити на будівництва. Виявилося, що забудова іде повним ходом, не заважаючи відсутність на це будь-яких дозволів та заборону комісії Львівської міської ради.

Після огляду незаконних робіт, охоронці перешкоджали Руслану Кошулинському залишити приміщення. Більше двох годин свободівця утримували на території забудови. В цей час охорона забудови дала змогу робітникам припинити роботу, перевдягтися та залишити будівництво. Як повідомляє прес-служба партії фракція ВО «Свобода» у Львівській міській раді вважає неприйнятною практику здійснення незаконної забудови історичного центру міста Львова без будь-яких дозволів всупереч забороні міської ради.

«Події навколо забудови у Бернардинському дворику свідчать про агресивну неповагу рейдерів як до позиції Львівської міської ради, так і до громади міста загалом. Це питання буде винесе на засідання Львівської міської ради 16 грудня 2010 року. У Львові склалася ганебна практика, коли можна спочатку без будь-якого рішення і всупереч волі громади здійснювати незаконну забудову, а згодом, вже по факту, її легалізувати. Фракція ВО «Свобода» у Львівській міській раді зробить всі необхідні заходи, щоби припинити цю ганебну практику і нікому не дозволить нехтувати рішенням представницького органу громади – Львівської міської ради», — заявив керівник фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський.

Вирішальний бій

Підігріті інцидентом з Кошулинським, коли свободівцям довелося мало не силою рятувати голову фракції від рейдерів, 16 грудня, на третьому пленарному засіданні першої сесії Львівської міської ради голова постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Андріян Гутник у депутатському запиті звернувся до Керівника інспекції Держбудконтролю у Львівській області, начальника ГУМУС України у Львівській області та до начальника охорони історичного середовища з проханням видати приписи, щоб припинити незаконні роботи у Бернардинському дворику, що на вулиці Валовій 20, які проводить холдинг емоцій «!Фест». Після цього історія обривається, очевидно, що «Свобода» не впустить цю тонку ниточку, яка веде до міського голови і це доводять слова головного критика Садового.

«Збіг інтересів між Садовим та засновниками «!Фесту» – очевидний. Прямих доказів зв’язку між Андрієм Садовим та діяльністю мережі ресторацій «!Фест», звичайно, простежити на цей час не вдається. З іншого боку, достеменно відомо, що один із засновників мережі Юрій Назарук свого часу був радником голови на громадських засадах протягом тривалого часу. Отже, певний збіг інтересів між цими двома суб’єктами, очевидно, був.

Також на цьому фоні є дуже цікавим і те, що, власне, мережа ресторацій «!Фест» з’явилася у Львові саме в період першої каденції Андрія Садового як міського голови Львова і, відповідно, у той час в цієї мережі не виникало жодних проблем в діяльності, незважаючи на відсутність певних дозвільних документів та порушення архітектурного законодавства. Це все разом взяте дає нам таку складну картину, з якої випливає, що в останній момент, коли обурення Львів’ян сягнуло апогею, Андрій Садовий категорично і різко відмежувався від діяльності ресторацій «!Фест», різко засудивши їхніх засновників, але, з іншого боку, цілком очевидно, що він, як міський голова і як людина, яка відповідає за все, що відбувається у Львові, протягом чотирьох років, м’яко кажучи, толерував подібні неподобства», — підсумував заступник голови фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Юрій Михальчишин.

Тож, львів’янам варто чекати нових цікавих поворотів у цій ситуації. Однак, «Свободі» в даному випадку дуже важливо вистояти в цьому питанні, адже тисячі людей чекають результату, а результат зараз залежить від них.

Довідка.. Холдинг емоцій «!FEST» — це мережа концептуальних авторських ресторанів, заснована 2007 року у Львові. До нього входять «Криївка», галицька жидівська кнайпа «Під Золотою Розою», «Мазох-cafe», «Найдорожча ресторація Галичини», Ресторація-музей «Гасова лямпа», фестиваль-ресторація «Лівий берег», перший канапковий концепт «Вар’яти», «Старенький трамвай», відкрита кав’ярня «Біля Діани», Львівська майстерня шоколаду.

от POSTUP