Марія СМАКОТИНСЬКА
Усе добре рано чи пізно закінчується. Так сталося і з SUGABABES, британським тріо, де дуже яскраві представниці трьох світових рас: білої, жовтої і чорної — втілюють вже давно вичерпану ідею про світове братерство і дружбу народів. Вичерпали дівчата, здається, і свій потенціал створювати справжні супергіти, якими ще донедавна вони тішили всю Європу. Відверто кажучи, можна було би очікувати від SUGABABES чогось іншого, аніж те, що вони запропонували нам цього разу. Вже після переспіву невмирущої Sting’івської «Shape Of My Heart» стало помітно, що на цукристих дівчаток насувається творча криза, проте ще жевріла якась надія, що не все так погано. Виявилось, що навпаки. Ну невже майже всі музичні гурти приречені: спочатку багато класних пісень, а потім суцільний мотлох? Сінгл гурту Hole In The Head («Дзюрка в голові») зі свіженького альбому Three є зразком ну не те, щоби зовсім галімої попси, але елементи занадто примітивної і поганенької пісеньки в ньому все ж відчутні, хоча й ніби все там чікі-пікі: від слів до підспівок усе вилизано і, як завжди, на високому рівні. Hole In The Head зроблена у швидкому реґґійовому темпі, отож будь-кого змусить принаймні відбивати такт ногою. Що ж стосується відеокліпу, то це справді яскраве видовище: напевно SUGABAB’івки ніколи не натягали на себе такої кількості прикрас — таке враження, що вони напозичали всіляких брязкалець у якогось африканського чи індіанського племені.

 

Натомість SUGABAB’івська екс-вокалістка Siobhan Donaghу (біла), здається, вдало зійшла з дистанції, якою прямують її подруги і таки віднайшла у безлічі музичних стилів, саме те, що найбільше їй імпонує. Це — поп-рок. Її чудова пісня Overrated («Переоцінений»), що складається лише з якихось чотирьох акордів, заспівана і аранжована настільки просто і майстерно, наскільки це взагалі можливо.

Dido «White Flag»

Важко погодитися з тими, хто стверджує, ніби Dido є зараз суперзіркою лише завдяки Eminem’у. Dido не довелося довго чекати слави, бо якось Eminem почув тоді ще не розкручену співачку і запропонував записатися разом, на що вона відразу погодилась, і пісня про божевільного шанувальника Eminem’a «Stan», складена докупи на основі фонограми співачки Thank You, міцно застрягла на верхівках усіх світових чартів і лунала з кожної дзюрки… Їхній дует і справді виштовхнув Dido до місця під сонцем, але сказати, що Eminem витягнув скромну дівчинку за вуха у великий шоу-бізнес, аж ніяк не буде справедливо. Dido не з тих, хто будь-якою ціною прагне досягти слави і хоче заробити купу грошей, не з тих, хто тусується на усіляких світських VIP-вечірках лише для того, аби засвітитися у блоку новин чи на сторінках News Of The World, не з тих, хто привертає увагу до своєї музики завдяки короткій спідниці і глибокому декольте. Вона також не з тих, хто записує альбом за альбомом виключно для того, аби про неї не забули. Тож чекати справжнім поціновувачам якісного музичного продукту довелося більше ніж три роки, і, нарешті, на прилавках з’явився довгоочікуваний другий альбом співачки Life For Rent. Безсумнівно найгітовішою піснею альбому є White Flag, хоча кожна пісня на CD є надзвичайно легкотравною; загалом же музика зроблена за канонами традиційного англійського мейнстріму, проте не без модних гіп-гопових loop’ів. Лірика пісень пройнята дещо меланхолійним настроєм, але водночас світла та піднесена. У пісні «White Flag» Dido вихлюпує назовні наболіле: «Я знаю, ти думаєш, що я повинна тебе кохати… Я обіцяю, що не ускладню тобі життя і не буду намагатися відновити наші взаємини. Я піду на дно з цим кораблем, але я не підійму руки догори і не здамся, більше не буде білого прапора над моїми дверима…»

от POSTUP