Першому заступнику голови Львівської обласної ради Петру Колодію інкримінують причетність до контрабандних схем на Львівській митниці

Анна НОВИК, ПОСТУП

Вчора, 23 березня, терміново зібраний брифінг першого заступника голови Львівської обласної ради, «свободівця» Петра Колодія не залишився поза громадською увагою. Прес-служба Львівської обласної ради попередньо повідомила тільки те, що із Києва скеровано групу спеціального призначення одного із силових підрозділів з метою затримати першого заступника, як виявилося згодом група ще в дорозі, але депутати вирішили діяти на випередження.

Воістину траурне обличчя Петра Колодія свідчило про те, що все відбувається насправді і що це доволі серйозно. В якості групи підтримки першого заступника прийшла голова фракції ВО «Свободи» у Львівській обласній раді Ірина Сех та помічник Олега Панькевича Андрій Холявка. До слова варто зауважити, що сам Панькевич участі в цьому не брав і на брифінгу не був присутній.

Цю складну та неприємну ситуацію Петро Колодій пов’язує із тим, що 4 березня депутатами Львівської обласної ради та Петра Колодія особисто за допомогою інспекторів ДАІ на митному пункті «Рава-Руська» був затриманий контрабандний вантаж з побутовою технікою та іншими речами загальною вартістю у 3 млн. доларів. За словами Петра Колодія «замість того, щоб розкрити цей злочин та покарати винних контрабандистві, вони переклали відповідальність на депутатів Львівської обласної ради».

Чому «на депутатів»? Тому, що нардеп, голова депутатської фракції «Реформи заради майбутнього», член Колегії Державної митної служби України І. Рибак на засіданні сесії Верховної ради озвучив депутатське звернення до прем’єр-міністра Миколи Азарова в якому йшлося про те, що у Львівській обласній раді сформувалося «кланове утворення» і до цієї «корумпованої групи» увійшли Петро Колодій (ВО «Свобода»), Василь Пісний («Фронт Змін») та Іван Бокало («Сильна Україна»). Нардеп попрохав прем’єра доручити відповідним органам «ретельно вивчити цю ситуацію».

Відповідь прем’єра не забарилася і він зобов’язав Могильова, Хорошковського, Калєтніка та Цимбалюка розібратися із цим та проінформувати нардепа та його особисто.

Відповідно Колодій заявив: «Нам стала відома інформація про можливе моє затримання». До того ж інших фігурантів у депутатському зверненні ця доля не зачіпає.

«Депутат Верховної Ради І. Рибаков, що є членом колегії Держмитслужби України, а також він є близьким товаришем голови Держмитслужбу Калєтніка звернувся до Прем’єра Азарова. У його депутатському зверненні йдеться про те, що 4 березня цього року на митному посту «Рава-Руська» затримали контрабандний товар, до якого має причетність перший заступник голови Львівської облради Петро Колодій», – каже перший заступник голови Львівської облради.

За його словами вже з 18 березня в ЗМІ на нього розпочалася справжня інформаційна атака з висвітлення тіньових контрабандних схем, до яких я нібито перший заступник має безпосередній стосунок.

«Я офіційно заявляю, що жодного стосунку до зброї, контрабанди, наркотиків чи хабарництва я і члени моєї сім`ї не мають. Я не маю наміру втікати чи виїздити закордон. Я відкритий, мене не потрібно шукати. Я постійно перебуватиму на робочому місці», – повідомив Петро Колодій.

За його словами спецслужби почали переслідувати його, але до правоохоронних органів він вирішив звернутися тільки сьогодні. Колодій помічав, що його телефон погано працює, часто роз’єднували розмови, телефон зависав. На його думку це стало результатом того, що за ним стежили.

«Протягом десяти днів за мною триває спостереження, мій телефон прослуховують. А тепер нам надійшла інформація, із нашого джерела у правоохоронних органах, про те, що з Києва виїхав спецпідрозділ для затримання», – каже Петро Колодій.

Джерело він з міркувань безпеки самого джерела Петро Колодій не назвав, однак запевнив, що саме звідти вони черпають інформацію про вчинені злочини. Зважаючи на те, що вказівку прем’єр дав СБУ та Держмитслужбі він не виключає, що цей спец підрозділ, який вирушив з Києва вранці 23 березня, є спеціальним підрозділом Держмитслужби. а затримання можуть провести або ввечері того ж дня, або ж показово – на робочому місці. Також не виключається й варіант затримання на вихідних, коли всі будуть відпочивати. Колодій одним із можливих сценаріїв вважає можливість того, що йому підкинуть гроші, зброю чи інсценізують дачу хабара й звинуватять у хабарництві.

Однак, Львівська обласна рада пообіцяла не мовчати й ініціювати звернення, запити та рішення відповідного характеру. Справа пахне політичним переслідуванням та особистими рахунками і саме на цьому робитимуть акцент «свободівці». А якщо всі ці важелі не подіють вони пообіцяли влаштовувати пікети та протести наголосивши, що не погрози, а попередження.

Тож, якщо інформація про затримання достовірна, Петру Колодію залишається тільки чекати. Як відомо, очікування смерті – гірше самої смерті…

Варто також нагадати, що 10 березня Львівська обласна рада ухвалила рішення «Про ситуацію, що склалася на Львівській митниці» Цим рішенням депутати звернулися до Президента України, прем’єр-міністра України та секретаря Ради національної безпеки і оборони України з проханням звільнити голову Державної митної служби України І. Калєтніка.

Дане питання набуло значного розголосу. Зокрема, у заяві-відповіді голови Державної митної служби І. Калєтніка було зазначено, що «зусилля з наведення ладу на Львівській митниці не могли не спричинити опір з боку тих, хто прийшов у місцеву владу, щоб мати можливість прикривати тіньові схеми свого бізнесу, зокрема, пов’язані з контрабандою. І не дивно, що серед 124 працівників Львівської митниці, звільнених у 2010 році за вчинення правопорушень, … є чимало близьких родичів депутатів Львівської обласної ради та інших відомих осіб Львівської області».

от POSTUP