Вчені Національної прискорювальної лабораторії SLAC та університету Париж-Саклі у Франції розкрили, що темна матерія, яка проходить крізь зірку, може породжувати ударні хвилі, що досягають поверхні світила та потенційно виявляються за допомогою астрофізичних інструментів. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Physical Review Letters.

Астрономи шукають темну матерію або у вигляді частинок, або у вигляді згустків розміром із планету або зірку. У дослідженні вчені зосередилися на проміжному випадку, коли темна матерія представлена ​​у вигляді так званих темних астероїдів. Передбачається, що згустки темної матерії такого розміру важко виявити, оскільки вони дуже рідкісні для зіткнення із Землею, але дуже малі, щоб їх можна було зафіксувати в космосі.

Спочатку вчені перевірили, чи зіткнення темного астероїда з зіркою може призвести до катастрофічних наслідків на кшталт вибуху світила. Ця гіпотеза заснована на дослідженнях, згідно з якими виділення енергії при такому зіткненні з білим карликом може призвести до утворення наднової. Проте розрахунки показали, що звичайні зірки стабільніші за білі карлики, тому вибуху не станеться. Проте проходження астероїда через зірку викличе ударні хвилі, які сприяють появі гарячої точки. Її можна буде знайти за допомогою телескопів, що працюють в УФ-діапазоні.

от POSTUP