Російський паспорт з усього Херсона взяли лише 23 особи, серед них – колаборант та колишній мер міста Володимир Сальдо.

«Для мене це справді історичний момент. Я завжди думав про те, що ми одна країна та один народ», сказав Сальдо.

Кремлівські пропагандисти з пафосом показали вручення російських паспортів.

Сальдо з 2002 по 2012 був мером Херсона (2008-го визнавався найкращим градоначальником України), потім народним депутатом від Партії Регіонів.

Як народний депутат у січні 2014 року він голосував за «диктаторські закони» Януковича, спрямовані проти Майдану.

Тим часом 11 червня на окупованій території Запорізької області видали першим місцевим жителям, які отримали громадянство РФ, російські паспорти. За даними «Интерфаксу», упродовж доби окупаційна адміністрація видала всього 30 російських паспортів.

Упродовж наступних тижнів окупанти хочуть відкрити ще близько десятка центрів для прийому документів і видачі паспортів.

З цієї нагоди росіяни організували цілу церемонію.

Скільки охочих прийшли по паспорти окупанти не розповідають, хоча раніше писали, що отримали заявок від «більше 70 тисяч людей».

До слова, за даними МВС Росії, понад 800 тисяч жителів так званих «ДНР» та «ЛНР» отримали громадянство РФ у спрощеному порядку.

«Згідно з відомчою статистичною звітністю, з квітня 2019 року по теперішній час … на підставі указу президента РФ від 24 квітня 2019 року громадянство Російської Федерації набуло понад 800 тис. осіб», повідомили у відомстві.

У російському МВС зазначили, що було відхилено менше 1% заяв про прийом до російського громадянства, і додали, що надання жителям «ДНР» та «ЛНР» громадянства Росії продовжується.

Президент РФ Володимир Путін у квітні 2019 року підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

от POSTUP