Лідером президентського рейтингу залишається чинний глава держави Володимир Зеленський, а у трійку лідерів потрапила лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко, обігнавши Юрія Бойка.

Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного 21-23 жовтня Соціологічною групою «Рейтинг».

Згідно з соціологією, якби найближчим часом відбулися вибори президента, то 25,1% проголосували б за Зеленського серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором.

П’ятого президента Петра Порошенка підтримали б 14,1% людей.

З трійки лідерів вибув Юрій Бойко, якого б підтримали 9,5%. На його місці – Юлія Тимошенко з 10,1% підтримки.

З відривом йдуть інші кандидати: 7,3% – Д. Разумков, 7,1% – І. Смешко, 6,0% – Є. Мураєв, 5,1% – В. Гройсман, 4,3% – А. Гриценко, 3,9% – О. Ляшко, 2,0% – О. Тягнибок, 1,5% – А. Садовий.

Вибіркова сукупність опитаних – 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0.

Водночас за даними іншого опитування, якби вибори до парламенту відбувалися в кінці жовтня, за партію «Слуга народу» проголосували б 18,3% серед тих, хто визначився з вибором, за «Опозиційну платформу – За життя» — 17%. Різниця у межах похибки.

Такими є результати опитування соціологічної службі КМІС.

Згідно з дослідженням, у разі проведення виборів зараз до парламенту пройшли б п’ять партій.

На третій позиції після «слуг» і ОПЗЖ йде «Батьківщина» (15,4%), четверта «Європейська солідарність» (15,1%), на п’ятому місці — «Сила і честь» (5,6%).

Соціологи зауважують, що різниця перших чотирьох партій перебуває у межах статистичної похибки.

Трохи менше прохідного бар’єру мають партія ексспікера Дмитра Разумкова (4,5%) і Радикальна партія Олега Ляшка (4,5%).

У КМІС зазначають, що порівняно з липнем рейтинг топ-партій істотно не змінився, тобто всі зафіксовані коливання – у межах статистичної похибки.

Опитування проводили протягом 20-25 жовтня методом особистого інтерв’ю. Опитано 2028 респондентів, що мешкають у 103 населених пунктах усіх регіонів України, крім окупованих Криму і частини Донбасу.

Статистична похибка не перевищує 3,3%.

Опитування КМІС, проведене 15-18 жовтня, показувало, що «Слугу народу» наздогнала «Європейська солідарність», а ОПЗЖ лише четверта в рейтингу.

от admin