Восени у Львові стартує нова програма співфінансування ремонтів житлових будинків. Скористатися грошима з міського бюджету зможуть мешканці будь-якого багатоквартирного помешкання. У новій програмі чітко вказані частки, які вноситимуть місто та мешканці будинку.

До прикладу, ремонт аварійних споруд мерія оплачуватиме повністю. Якщо мова йде про невідкладні ремонтні роботи у будинку ОСББ, з міського бюджету відшкодовуватимуть 90% від вартості робіт. Якщо будівля є пам’яткою архітектури, то місто оплачує 70% вартості реставрації, ще 30% платять мешканці.

«Управляючі компанії, ОСББ чи співвласники будь-якого будинку розробляють проектно-кошторисну документацію, дають на експертизу і подають ці документи до міської ради. Після цього укладається договір про співфінансування. В договорі визначається, чітко скільки відсотків оплачує місто», — пояснює директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури Ірина Маруняк.

Після цього міськрада проведе тендер і визначить підрядника. Опісля розпочнуть ремонт. Програма співфінансування розрахована на два роки. По завершенні у Ратуші проаналізують її ефективність, внесуть правки і погодять на постійній основі. За попередніми розрахунками, на втілення програми потрібно понад 100 мільйонів гривень у рік.

Раніше повідомлялося, що під час засідання Львівської міської ради 4 квітня депутати прийняли програму спільного фінансування між мешканцями та мерією ремонтів будинків ОСББ. Мешканці будинків зможуть отримувати до 90% компенсації за ремонтні роботи.

Мова йде про будинки, які списуються з балансу ЛКП (ЖЕКів) і передаються на баланс ОСББ. Згідно з прийнятою ухвалою, ремонт аварійних будинків мерія оплачуватиме повністю. Якщо мова йде про термінові ремонтні роботи у будинку ОСББ, з міського бюджету відшкодовуватимуть 90% вартості робіт, решту 10% мешканці мають оплатити самі. Якщо будинок ОСББ є пам’яткою архітектури, то місто оплачує 70% вартості реставрації, ще 30% платять члени ОСББ.

На капітальний ремонт дахів будинків до трьох поверхів з міського бюджету відшкодовуватимуть до 90% вартості, до п’яти поверхів – до 85%, вище п’яти поверхів – до 70%. Окрім того, якщо раніше місто відшкодовувало до 70% вартості ремонтів ліфтів, то тепер ОСББ зможуть отримати фінансування до 90%.

Також ця програма передбачає співфінансування ремонтів інженерних мереж (каналізація, водопостачання, центральне опалення тощо). При цьому мешканці великих будинків платитимуть за ремонт більшу частку, ніж жителі менших будинків. Наприклад, якщо будинок має загальну площу до 1000 м2, то мешканці оплачуватимуть лише 10% вартості ремонтів, натомість мешканці будинку площею 15,5 тис. м2 оплачуватимуть 40% вартості.

Члени ОСББ своїм коштом повинні оплатити проектні роботи та експертизи, відшкодування з міського бюджету стосується виключно ремонтних робіт.

Щоб податися на цю програму, ОСББ має подати у міську раду звернення про необхідність проведення ремонтних робіт з кошторисом. Після цього фахівці оглянуть будинок і приймуть рішення, чи включати його у титульні списки. Водночас члени ОСББ мають визначитися із відсотком співфінансування. Після цього міська рада проведе тендер і визначить підрядника цих робіт.

Ця програма розрахована на два роки – перехідний період, після чого мерія зможе її при потребі скоригувати і погодити на постійній основі.

Додамо, що у Львові продовжують списувати будинки з балансу ЛКП (ЖЕКів). Станом на квітень у Львові списали понад 2500 будинків з 7644.

от POSTUP