Німецькі вчені з Франкфуртського університету виявили, що лікування від депресії змінило структуру мозку, всупереч існуючим уявленням про пластичність мозку. Результати роботи представлені на щорічній конференції Європейського коледжу нейропсихофармакології, а короткий зміст наводить EurekAlert!.

Під час дослідження фахівці проаналізували МРТ-знімки мозку 109 добровольців із депресивним розладом. Учасники проходили лікування у вигляді психотерапії, прийому препаратів, а також електросудомної терапії. Дослідників цікавили зміни у різних ділянках нервової системи, а також кількість зв’язків між ними. Результати порівняли з контрольною групою із 55 здорових піддослідних. Автори помітили, що всі варіанти лікування змінюють структуру зв’язків у мозку у разі лікування. Причому, зміни відбулися за досить короткий час — близько шести тижнів.

Вчені дійшли висновку, що людський мозок має набагато більш виражену пластичність, ніж раніше вважалося. Лікування дозволило збільшити кількість зв’язків між нейронами в мозку, причому більш виражений ефект спостерігався у тих пацієнтів, на яких терапія вплинула успішніше. У майбутньому фахівці хочуть вивчити механізм, який відповідає за формування цих змін, що дозволить підвищити ефективність лікування хворих на депресію.

У жовтні 2022 року співробітники Інституту імені Макса Планка та Університетського медичного центру Гамбург-Еппендорф (Німеччина) виявили, що спів птахів сприяє скороченню проявів симптомів депресії.

от POSTUP