— Кузьма, на кожних виборах Ти особливо активний, виступаючи то за ту, то за іншу політичну силу. Це пояснюється бажанням заробити гроші чи особистою громадянською позицією, що швидко змінюється?

— Справа в тому, що я людина, котра високо цінує етичні норми поведінки взагалі. І років десять тому «Таврійські ігри» (далі «ТІ») були єдиною структурою в Україні, яка підтримала нікому не потрібного, нікому не відомого молодого пацана, якого звали Андрій Кузьменко, і групу «Скрябін». Ми п’ять років були під їхнім крилом, і їм не залежало на тому, будемо ми зірками чи ні. Вони просто нам дали суперпритулок і поставилися до нас як люди. Ми за той час стали великими друзями, і відтоді, як ми розійшлися, відчувши силу бути самими на цьому світі, я їх підтримую як друзів. І їхня позиція є моєю позицією, бо ми в одній команді. І те, що ти написала у своїй газеті, нібито ми політичні проститутки, то є абсолютна неправда. Бо моя позиція була завжди така сама. Де були «ТІ», там був я. Де був я, там були «ТІ». Ми завжди мали однакову думку. І я вважаю, що я був би політичною проституткою, якщо би виступив проти них. Тому що вони були єдиними, хто тоді нас підтримав.

— Команді «Озимого покоління» і Партії зелених, яких Ти підтримував 2002 року та 1998 року, також музичну підтримку надавали «ТІ»?

— Абсолютно. І мені дуже шкода, що КОПи не пройшли до парламенту. Вони виявилися занадто інтелігентною партією для того, щоб боротися із такими негативними силами, з якими вони зіштовхнулися.

— Тобто, за кого б не виступали «ТІ», Ти завжди будеш поряд з ними?

— А Ти завжди йдеш проти своїх друзів?

— Ні.

— А хіба це називається політичною проституцією, якщо ти виступаєш зі своїми друзями?

— Тобто, якщо б «ТІ» зараз були, наприклад, за Ющенка, ти би був поряд із ними?

— Я буду з ними, яка б у них позиція не була, бо вони є люди мудрі, я в тому мав час переконатися. І я глибоко обурений твоєю увагою, що я є політичною проституткою. Тобто політичними проститутками, найімовірніше, можна назвати вас (журналістів — М. П.), а не нас. Бо ви оперуєте такими речами, якими фактично неетично оперувати, не з’ясувавши у матеріалі.

— Організатором туру «Молодь — проти! Молодь — за!» є Партія реґіонів України, а реалізовує його компанія «Мело-ТВ». Виглядає, що «ТІ» не має до туру ніякого стосунку. Якщо так є, то чого Ти тоді береш у ньому участь?

— Та тому що я маю власну думку. Якщо ти думаєш, що я колись був на стороні вашій… Тобто я не розумію, чому ти мене називаєш політичною проституткою…

— Політичною проституткою вважають людину, яка постійно змінює свою позицію…

— Я свою позицію не змінюю. Я постійно з тими, з ким вважаю за потрібне. А чому ти задаєш такі питання тільки мені? У вашій газеті я не помітив аргументованих відповідей щодо інших учасників. Чому були напади стосовно нашої групи? Чому тільки «Скрябіна» назвали політичною проституткою?

— «Скрябін» найбільше запам’ятався своєю активною участю у виборах.

— Кому?

— Молоді. Бо Партія зелених і КОПи були молодіжними проектами, і пісні, створені Тобою на їх підтримку, молодь досі слухає та співає.

— То означає, якщо вони найбільше нас запам’ятали, то ви маєте нас право називати політичними проститутками?! Я глибоко співчуваю вашій журналістській етиці. Дуже легко облити брудом людину і дуже тяжко казати людям правду. Я розумію, що політична стратегія двох протилежних сил спланована так, що вони один одного очорнюють. Я не беру участі у тому. Я не буду кидати бруд в одну сторону, ні підтримувати другу в твоїх очах. Бо для мене це нижче моєї гідності. Мені було неприємно читати ту статтю, бо я завжди поважав «Поступ». І якщо був такий примітивний аналіз того всього, що відбувалося (в Рівному — М. П.), і якщо ти собі вибрала з Рівненського концерту те, що було потрібно тобі, а не те все, що я сказав…

— Ця фраза найбільше запам’яталася… Воно найяскравіше звучало

— Тоді я співчуваю твоїй пам’яті. І після того інтерв’ю ти напишеш те, що потрібно тобі. Я думаю, що на цьому ми це інтерв’ю завершимо. Я бачу твою єхидну посмішку і думаю, що ти почула те, що хотіла почути і обов’язкового це напишеш.

— Тоді дозволь останнє питання. Ти особисто підтримуєш Януковича?

— Так! Я за нього. Тому що в нього абсолютно конкретні пропозиції, а Ющенко мене не переконує. Мене не переконує його оточення, його американська сім’я, його російськомовні діти. Розумієш, я занадто близько до того всього був. Ті люди, котрі мене підтримали, підтримують зараз ту сторону. Я не буду ніколи йти проти своїх друзів. Я добре пам’ятаю все те, що вони для мене зробили.

P.S. Виступаючи перед львівською публікою, Кузьма виголосив: «А це пісня про нас!» І почав співати: «Все на світ є за гроші, люди купують людей…»

Розмовляла Мар’яна П’ЄЦУХ

от POSTUP