Президент Володимир Зеленський поставив Кабінету міністрів завдання підготувати окрему програму виплати 1 тисячі гривень українцям віком 12-18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Про це Зеленський оголосив на нараді з урядом, про що інформує сайт президента.

Гроші мають виплачувати в межах програми «єПідтримка».

Як доповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль, уже понад 6,7 млн українців подали заявки на отримання 1 тис. грн допомоги за програмою «єПідтримка». На рахунки українців уже перераховано 6 млрд грн.

У межах програми громадяни скористалися 1 млрд грн, із яких на книжки було витрачено 35% коштів, кіно – 29%, залізничні квитки – 13%, театри – 12%, спортклуби – 7,5%. Розробляється порядок запровадження категорії «ліки» для повністю вакцинованих людей віком понад 60 років.

За словами голови уряду, наразі проти COVID-19 в Україні вакциновано 14,8 млн осіб, з яких 13,98 млн отримали дві дози.

Тим часом стало відомо, що за програмою «єПідтримка» українці витратили вже понад 1 млрд грн, найбільше купували книги та квитки в кіно.

Про це повідомляє Міністерство економіки.

Заявки на отримання «тисячі вакцинованим» подали вже 6,7 млн українців, з яких 6,4 млн осіб отримали виплати. Таким чином, з 11 млрд грн, передбачених на програму «єПідтримка», виплачено 6,4 млрд грн.

Найбільше, 361 млн грн, вакциновані українці витратили у книжкових магазинах. Дещо менше, 300 млн грн – у кінотеатрах.

Квитків у театри та на концерти придбали на 138 млн грн, а на залізничний та авіа транспорт – 134 млн грн. Найменше українці витрачали на спорт, лише 90 млн грн.

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський заявив, що кожен повністю вакцинований українець отримає від держави тисячу гривень через застосунок «Дія».

Наразі це можна зробити лише на цифрові картки, проте окремі банки розпочинають видачу фізичних карток.

Витратити кошти можна лише на визначені категорії такі як кіно, книги, спорт тощо. З другої половини січня особам, старшим за 60 років, дозволять витратити кошти на придбання ліків.

Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року. У ІІ-ІІІ квартал 2022 року також представлять офлайн-механізм для людей, які не мають смартфонів.

Водночас в Україні цього тижня два банки розпочинають видачу фізичних карток «єПідтримка».

Про це повідомляють пресслужба «Альфа-Банку» та співзасновник проєкту monobank Олег Гороховський.

Як розповіли у monobank (Універсал банк), оформити пластикову картку користувачі матимуть змогу з вівторка, 11 січня. Це зможуть зробити всі, хто вже оформив цифрову карту «єПідтримка» – для цього потрібно буде в меню картки обрати відповідну послугу.

Випуск картки буде безкоштовним, проте доведеться сплатити 50 грн за послугу доставки «Новою Поштою».

Оформити фізичну картку в «Альфа-Банку» (банк російського бізнесмена Михайла Фрідмана) можна з 10 січня. Таку карту видаватимуть новим клієнтам, яким було недоступне оформлення цифрової картки. Для цього необхідно з паспортом та ІПН звернутися до будь-якого відділення банку.

Ті клієнти, які вже мають цифрову картку, можуть отримати пластикову картку на початку лютого. Як і в monobank, їх можна буде отримати «Новою Поштою», або безпосередньо у відділенні.

от POSTUP