В Україні 42,4% дорослого населення отримали принаймні одне щеплення проти Covid-19. а 34,2% – пройшли повний курс вакцинації.

«Вже 42,4% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. 34,2% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби!

Згідно з рекомендаціями ВООЗ показник щеплених людей у світі до кінця року має становити 40%», повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 13 164 651 людину, з них одну дозу вакцини отримали 13 164 649 людей, повністю імунізовані, отримавши дві дози, – 10 610 359 людей.

Загалом зроблено 23 775 008 щеплень.

25 листопада у країні 273 875 людей вакцинувалися проти Covid-19. Першу дозу вакцини отримали 81 516 людей, повністю імунізовані – 192 359 людей.

Між тим за добу 26 листопада в Україні зафіксовали 14 200 нових підтверджених випадків коронавірусу і 568 смертей від нього.

Зокрема, серед тих, хто захворів 1296 дітей і 212 медпрацівників.

Загалом 26 листопада госпіталізували із Covid-19 чи підозрою на нього 3 305 осіб.

Подолали коронавірус у п’ятницю – 22 946 осіб.

Найбільше нових випадків зафіксували у Києві (1630), Донецькій (1044), Полтавській (904) областях.

За попередню добу вакцинували 279 776 людей. Одну дозу отримали 81 459 людей, повністю імунізовані – 198 317 людей.

Від початку вакцинації від COVID-19 в Україні щеплено 13 246 110 людей, з них отримали одну дозу – 13 246 108 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 10 808 676 людей. Загалом проведено 24 054 784 щеплення.

Між тим міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що з нинішніми темпами вакцинації бустерну (третю) дозу не будуть запроваджувати найближчим часом: «У нас розпочались всі щеплення в лютому 2021 року, повторні щеплення були у квітні, тому сьогодні в Україні ще зарано говорити про введення і додаткову доцільність введення бустерної дози. Як мінімум ми повинні досягнути 50% провакцинованого населення принаймні двома дозами антиковідної вакцини, після цього будемо переходити на бустерну дозу».

Ляшко послався на рекомендацію Всесвітньої організації охорони здоров’я зачекати із масовим щепленням населення бустерною дозою.

Він додав, що Національна технічна група експертів з імунопрофілактики населення вже рекомендувала МОЗ дозволити масове щеплення бустерною дозою. Однак керівництво наразі хоче дати захист від вакцини якомога більшій кількості людей, а потім переходити до посилення імунітету в уже вакцинованих.

За даними МОЗ, наразі першу дозу вакцини отримали 42% дорослих мешканців України.

До слова, в Україні люди з протипоказаннями до вакцинації проти COVID-19 складають менше 1% від усього населення.

Людям з гіпертонією, ішемічною хворобою, серцевою недостатністю, вродженими вадами серця, діабетом чи онкологією можна і потрібно вакцинуватися.

Єдиним абсолютним протипоказанням є важка алергічна реакція на першу дозу вакцини чи на один із її компонентів, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Майже чверть українців, які не бажають вакцинуватися проти COVID-19, вважають, що мають медичні протипоказання до щеплення проти коронавірусної хвороби», – пишуть вони.

Насправді людей, яким не можна щепитися проти COVID-19, вкрай мало.

Усім, хто має серцево-судинні захворювання, потрібно вакцинуватись проти COVID-19, адже хвороба в них протікає значно важче та може дати дуже серйозні ускладнення, запевняє кардіологиня і завідувачка діагностичного відділу Центру інноваційних медичних технологій Віра Горбачова.

Це стосується також ішемічної хвороби, серцевої недостатності та вроджених вад серця.

За словами лікарки, COVID-19 впливає на серце й судини різними механізмами, наприклад, прямо пошкоджує серце.

Отже, пацієнти з такими захворюваннями більш схильні до інфікування та важкого перебігу хвороби.

Необхідно також щепитися людям із цукровим діабетом та ендокринними захворюваннями.

«Люди з хронічними ендокринними захворюваннями потребують захисту від COVID-19. За моїми спостереженнями, люди з цукровим діабетом свідомі й вакцинуються», – розповідає Оксана Марусин, ендокринологиня і головна експертка з ендокринології департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Між тим всесвітня організація охорони здоров’я встановила після консультацій, що в нового штаму коронавірусу, виявленого в Африці, вища ймовірність повторного зараження людини.

У ВООЗ додали, що новий штам віднесли до таких, чиї мутації насторожують. Йому присвоїли ім’я за грецькою абеткою «Омікрон».

Попередні дані свідчать, що він заразніший, а також має більший ризик повторного зараження людини, порівняно з іншими штамами.

25 листопада вчені виявили новий штам вірусу в Ботсвані в Африці. Доктор Том Пікок, вірусолог з коледжу Лондона, який першим помітив поширення нового штаму, описав комбінацію мутацій у варіанті як «жахливу» і назвав його «гіршим за всі інші».

Проти ночі 26 листопада Велика Британія призупинила все авіасполучення з країнами, розташованими в південній частині Африки, через новий загрозливий штам вірусу. Невдовзі до неї доєднались кілька інших європейських країн.

Удень 26 листопада офіційно підтвердили випадок зараження новим штамом у Бельгії.

Водночас переконати щепитися людей із захворюваннями щитовидної залози, значно важче, каже лікарка. Адже ті помилково вважають, що аутоімунні захворювання є абсолютним протипоказанням.

«Це неправда. Щодня отримую по кілька дзвінків від таких пацієнтів із проханням про консультацію.

Звичайно, всім рекомендую вакцинуватись», – говорить експертка.

Не менш важливо щепитися людям з онкологічними хворобами, адже вони мають дуже високий ризик померти внаслідок ускладнень від COVID-19.

«Щеплення проти COVID-19 є пріоритетним для пацієнтів, які мають діагноз «онко»…

Ризик померти від онкології в наших пацієнтів значно менший, ніж ризик померти від ускладнень, які може спричинити в них коронавірусна хвороба», – розповідає онколог-хірург-уролог Національного інституту раку Олександр Стаховський.

Щепитися можна як в активній фазі захворювання, так і тим, у кого ремісія. Тим пацієнтам, які проходять хімієтерапію, слід порадитися зі своїм лікарем, коли саме краще щепитися, щоб вакцинація дала оптимальний захист.

Для таких випадків Національна технічна група експертів з імунопрофілактики розробила спеціальні рекомендації.

от admin