Марія ШОЛОМИЦЬКА

Є в нашому місті така структура, доцільність існування якої особисто я ніяк не можу зрозуміти. Це ЖЕКи. Ні, я знаю, що ця установа повинна обслуговувати житлові будинки, які є власністю міста — прибирати у під’їздах, біля будинку, вивозити сміття, труїти щурів, утримувати в належному стані комунікації, дахи тощо.

А віднедавна головний міліціонер міста їм накинув ще й контроль за дільничними — начальник ЛКП раз на тиждень має обходити територію з дільничним міліціонером, а після того видавати йому довідку про те, чи добре він впорався зі своєю роботою.

Але для мене вже багато років робота жеківців зводиться лише до збирання квартирної плати та плати за тепло. Бо в моєму під’їзді вище як третій поверх ніколи не прибирають, а оскільки живу на сьомому, скористатися такою послугою не маю можливості. Сміття вивозять, як Бог дасть, а це може бути раз на кілька тижнів. Щурами якщо і займаються, то хіба підгодовуванням, бо вони бігають попри будинок великі і здорові. А про ремонти можна не говорити, до них черга дійде, може, тоді, коли будинок набуде статусу аварійного. Правда, і тоді гроші ЖЕки матимуть хіба на поточний ремонт.

Знаю, що працівники ЖЕКів обурилися б на мої слова і навіть вже мають купу аргументів «проти» — вони працюють у неприбутковій структурі, місто не виділяє достатньо грошей для ремонтів, двірники мало заробляють, тому погано працюють, фірми, що мали б вивозити сміття, не виконують своєї роботи… Але й я про те ж. То для чого нам ЖЕКи? Як на мене, саме в нинішньому варіанті вони точно не потрібні. Бо в кожному будинку міста мешканці і так самі дають собі раду — скидаються на ремонт, на встановлення лічильника, на броньовані металлические двери до під’їзду. То хіба не зможуть платити двірнику, укласти угоду про вивезення сміття?!..

Минулого тижня секретар міськради Зеновій Сірик на міськвиконкомі запропонував ЖЕКам стати самостійними і самим на себе заробляти. Як виявилося, немало жеківців не проти втілення такої ідеї. То, може, й справді ЖЕКи би стали чимось на зразок сервісних фірм. І ми тоді могли б вибирати, з якої фірми краще запросити потрібного майстра. Звичайно, за певну оплату. Та й майстри ЖЕКу вже давно не надають безоплатних послуг. А дільничних міліціонерів нехай їхнє керівництво контролює.

от POSTUP