Василь КИРИЛИЧ

Дехто схиляється до думки, що світлі помаранчеві кольори оновленої України потрохи очорнюються темними справами людей від старої системи, котрі залишилися при всіх гілках влади, силових структурах, контролюючих органах, а також, військових відомствах та структурах.

Цьому підтвердження є останні події, що розвиваються навколо однієї з військових частин у місті Дрогобичі.

Полковник Богдан Мозоль – командир військової частини Д0090, яка належить до Міністерства надзвичайних ситуацій. Під час Помаранчевої революції весь полк цивільної оборони за рішенням зборів особового складу підтримав народного Президента Віктора Ющенка і став на захист демократії та волевиявлення народу. Це був перший в Україні приклад переходу військового формування на захист опозиції. Цю подію було озвучено з трибуни на Майдані, вольове рішення дрогобицьких військовиків отримало схвальні відгуки та захоплення народних мас

Після такого нечуваного «самочинства» Богдан Мозоль відчув тиск з боку влади та силових структур, але зміг витримати моральну напругу, яку відчував у стосунках з вищим начальством. З приходом до влади новообраного Президента України Віктора Ющенка та його команди, у полковника Мозоля не було ніяких сумнівів, що перемогла влада народу і про якийсь тиск на нього не могло бути й мови. Однак, події, що розвивалися далі, говорили протилежне. Богдан Дмитрович Мозоль відчував, що під нього хтось «копає», по всьому було видно, що йому мстили.

Минулого тижня командир військової частини Д0090 полковник Богдан Мозоль отримав повідомлення, що указом заступника міністра оборони його усунено від командування полком. На таку подію відреагували громадські організації, представники депутатського корпусу Дрогобицької міської ради, адже Богдан Мозоль бере активну участь у громадському житті міста, він є депутатом округу, де знаходиться його частина.

В понеділок у приміщенні клубу полку цивільної оборони відбулися загальні збори особового складу за участю представників громадських організацій та депутатів, на яких було висловлено обурення з приводу тиску на командування військової частини, неодноразових кадрових скорочень, спроб вивезення зброї.

Після виступів військовиків – підлеглих Богдана Мозоля, у яких звучала підтримка свого командира, присутні зачитали звернення до Президента України Віктора Ющенка, у якому прозвучала стурбованість з приводу ситуації.

от POSTUP