Підконтрольний Кремлю глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що якщо український президент Володимир Зеленський продовжуватиме проводити антиросійську політику, то Україну необхідно буде приєднати до Росії.

«Українці – наш народ, це наша територія. Це моя думка», сказав Кадиров.

«Або приєднав би Чеченську Республіку до України, або давно б забрав, вирішив би питання там. Але є державні домовленості, які не дозволяють приймати такі рішення».

Кадиров заявив, що сам давно б вирішив українське «питання», але потрібне відповідне доручення.

За його словами, західні країни зацікавлені у тому, щоб відкрити в Україні свої військові бази і таким чином диктувати Росії умови.

Глава Чечні висловив упевненість, що російський лідер не дозволить таким планам здійснитись.

Себе Кадиров назвав «піхотою», яка готова «виконати наказ абсолютно без проблем», тому що «цілісність, безпека держави та нашого народу – найважливіші».

Тим часом віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що Штати попередили президента РФ Владіміра Путіна про готовність застосувати «небачені санкції» проти Росії, якщо він вдасться до нової агресії проти України.

Про це вона сказала в інтерв’ю CBS News.

За розподілом відповідальності у чинній адміністрації, віцепрезидентка зазвичай не коментує зовнішньополітичні питання. Це її перша заява про російську загрозу стосовно України.

На запитання журналістки про те, що у Білому домі думають з приводу ймовірності «гарячої війни» у Європі найближчим часом, Камала Гарріс відповіла, що адміністрація продовжує прямі контакти з Кремлем.

«Президент, як вам відомо, нещодавно мав віртуальну зустріч з Путіним, і ми дуже чітко заявили, що Росія не повинна зазіхати на суверенітет України, що ми повинні відстоювати, і відстоюємо, її територіальну цілісність. Ми співпрацюємо із союзниками в цьому питанні, і дуже чітко дали зрозуміти, що готові застосувати небачені санкції», — заявила Камала Гарріс.

Вона не дала чіткої відповіді на уточнення, чи йдеться про санкції напряму проти Владіміра Путіна, зазначивши лише, що йому про це сказали дуже прямо і що переговори ведуться напряму, а також ведеться постійна комунікація із союзниками.

Інтерв’юер зауважила, що санкції США досі були каральними, а не превентивними, і ще не зупиняли Путіна.

«Повторюся, що санкції, про які ми говоримо — це таке, чого ми досі не робили», — відповіла Гарріс.

Також державний міністр з питань безпеки Даміан Хайндс заявив, що Росія, Китай та Іран є найбільш ворожими державами для Великої Британії.

Про це Хайндс розповів у інтерв’ю The Telegraph, яке цитує Інтерфакс-Україна

У відповідь на прохання журналіста назвати найбільш ворожі для Великої Британії держави, британський міністр перерахував три країни – Китай, Росію та Іран.

«Три країни, які я назвав, фізично мають у своєму розпорядженні людські ресурси, широко присутні в кіберпросторі і можуть масштабно розгортатися.

Вони можуть проводити та проводять інформаційні операції та беруть участь у них безліччю різних способів. Я думаю, що важко уявити повний список, тому що існує так багато потенційних способів… Шпигуни на місцях, кібератаки, військові в режимі готовності, кампанії дезінформації», сказав він.

Ще однією ворожою державою Хайндс назвав Північну Корею.

Міністр попередив, що карантинні обмеження в Британії несуть загрозу активізації терористичної діяльності в країні.

Він зазначив, що вимушене перебування вдома біля гаджетів поза суспільством призводить до того, що це використовують вербувальники екстремістських організацій.

Ісламські терористи залишаються потужною загрозою, а в країні «є чимало людей, яких ви могли б охарактеризувати як людей зі змішаним, неясним чи нестабільним мисленням», вважає міністр.

Газета зазначає, що раніше британські спецслужби попереджали, що екстремісти прагнуть використовувати обмеження, пов’язані з пандемією, і які змусили людей проводити більше часу в інтернеті, для активізації зусиль щодо поширення пропаганди та вербування за допомогою віртуальних платформ.

от POSTUP