Депутати Львівської міської та обласної рад сьогодні, 13 січня, біля пам’ятника Степанові Бандері дадуть офіційну відповідь Януковичу та судам. Про це учора, 12 січня, повідомив заступник голови фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Юрій Михальчишин.

«Завтра, 13 січня, біля пам’ятника Степану Бандері відбудуться збори депутатів Львівської міської та обласної рад з метою офіційної реакції на антиукраїнське рішення Вищого адміністративного суду та цілеспрямованої політики Віктора Януковича проти національної пам’яті українців», — повідомив Юрій Михальчишин.

Наразі година зборів узгоджується. Орієнтовно це буде 12.00.

Депутати планують біля пам’ятника Степанові Бандері провести спільну сесію.

Відзначимо також, що учора, 12 січня 2011 року свободівці-голови обласних рад Івано-Франківщини, Львівщини та Тернопільщини Олександр Сич, Олег Панькевич та Олексій Кайда у спільній заяві висловили обурення ухвалою Вищого адміністративного суду України, який визнав недійсним Указ Президента України «Про присвоєння С. Бандері звання Герой України», повідомила прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

«Ми висловлюємо протест проти незаконного протиправного рішення Вищого адміністративного суду, який пішов на поводу тих агентів Кремля, які сьогодні засідають у вищих ешелонах української влади. Вважаємо, що рішення про скасування Указу Президента України (N 46/2010) від 20 січня 2010 року «Про присвоєння С. Бандері звання Герой України» суд ухвалив за вказівкою Банкової на догоду Путіну і Мєдвєдєву.

Це рішення стало можливим тому, що режим Януковича позбавив незалежності судову гілку влади – і сьогодні суди демонстративно виконують політичні замовлення Адміністрації Президента, ухвалюючи абсурдні і неправочинні рішення. Водночас правоохоронні органи стали головними знаряддями боротьби проти політичної опозиції і основним засобом побудови поліцейської держави. Вочевидь, режим за прикладом Кремля не лише відбілює Сталіна, а форсованими темпами реанімує в Україні сталінізм.

Окупаційна адміністрація Януковича-Азарова -Табачніка розгорнула широкомасштабну війну проти українців на всіх фронтах – мовному, освітньому, ідеологічному, судовому, соціальному, економічному, культурному, духовному. І рішення Вищого адміністративного суду є тільки однією з ланок цієї війни.

Рішення і дії окупаційної адміністрації, яка засіла на Печерських пагорбах, продиктовані передусім страхом перед постатями Бандери, Шухевича, а також Мазепи, крутянців, холодноярців, воїнів ОУН-УПА, які воскрешають в українцях героїчний Дух їхніх предків. Бо владоможці розуміють, що раніше чи пізніше режим Януковича змете сила української національної революції. Що саме стане основним каталізатором революційного вибуху – можна хіба припускати. Імовірно, це буде так звана пенсійна реформа чи зміни в трудовому законодавстві, а можливо – посилення репресій проти українських патріотів. Однозначно, що революція відбудеться під прапором Бандери.

Вороги України не могли подолати Бандеру живого, вони бояться його й мертвого. Адже Бандера для мільйонів українців, попри недолугі і нікчемні рішення судів, був і залишається українським Героєм.

Для нас, голів представницьких органів, воля громади є дороговказом і головним чинником у роботі. Для української громади – Бандера та Шухевич були, є і будуть національними Героями. Під егідою органів місцевого самоврядування і далі відбуватимуться заходи зі вшанування наших національних Героїв. Війну проти Бандери і терор проти бандерівців ми розцінюємо як наступ на громадянські, конституційні та національні права українців. У цьому протистоянні ми будемо з нашим народом», – йдеться у спільній заяві свободівців-голів обласних рад.

Тим часом адвокат, який представляє в Україні інтереси Степана Бандери (молодшого), сказав, що зараз немає юридичних підстав стверджувати, що історичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича остаточно позбавлено звання Герой України, присвоєного указом президента Ющенка.

Адвокат Роман Орєхов сказав Бі-Бі-Сі, що попри судові позови з вимогами скасувати укази, а також рішення, зокрема, суду у Донецьку, обидві справи юридично не завершені.

Адвокат вказав, що судовий розгляд чергової справи щодо Шухевича у середу відкладений.

Що стосується судового рішення про скасування звання героя Степана Бандери, то рішення донецького суду буде розглядати у березні Вищий адміністративний суд України, який, на думку Романа Орєхова, має багато підстав відкинути донецьке рішення і «залишити укази президента Ющенка в спокої».

Пан Орєхов, який є адвокатом російської правничої компанії, висловив здивованість повідомленням адміністрації президента Януковича про «скасований судом» указ щодо звання героя Степанові Бандері і припустив, що повідомлення з’явилося з огляду на черговий судовий розгляд справи щодо звання героя Романа Шухевича.

Адвокат також припустив, що повідомлення президентської адміністрації, яке він назвав «провокацією», мало політичний характер і призначалося зацікавленим колам у Росії, а також російським репортерам, які приїхали в Україну висвітлювати перебіг судової справи.

Учора, 12 січня, на сайті Президента України Віктора Януковича з’явилося повідомлення, що згідно з рішенням суду президентський указ «Про присвоєння С.Бандері звання Герой України» визнано недійсним. Окрім того, із сайту Президента України Віктора Януковича зник Указ про присвоєння лідеру ОУН-УПА Степану Бандері звання Герой України.

Водночас голова Львівської облради Олег Панькевич, коментуючи інформацію на сайті Президента України про позбавлення Степана Бандери звання Героя України заявив: «Найбільше ми зможемо прислужитися справі, якщо ми зараз активно будемо робити заходи на возвеличення наших національних героїв, нашої національної правдивої історії.

Особливо зараз, як ніколи, є актуальним завершення будівництва пам’ятника Степанові Бандері у Львові. Ми будемо звертатися до громади, будемо разом думати, як вирішити цю важливу проблему», – сказав Панькевич.

Водночас голова облради не зміг повідомити, скільки коштів потрібно на завершення будівництва пам’ятника.

«Зараз маємо з’ясувати, скільки і як було витрачено кошти на будівництво пам’ятника Бандері, і скільки потрібно на завершення. Кошти мають бути передбачені в обласному бюджеті і в районних бюджетах. Громада має долучитися також», – сказав Панькевич.

4 січня під час прийняття обласного бюджету на 2011 рік депутати виділили 600 тис. грн на будівництво пам’ятника Степанові Бандері у Львові. Зокрема, 200 тис. грн зняли з управління комунального майна Львівської облради, ще 200 тис. з коштів на обслуговування апарату облради. Також на 200 тис. грн було зменшено витрати на підвищення кваліфікації держслужбовців Львівської ОДА.

За матеріалами Гал-інфо, ЗІКу.

от POSTUP