Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що НАТО слід зберігати політику «відкритих дверей». Кожна країна має право увійти до складу Північноатлантичного альянсу, заявив міністр в інтерв’ю газеті Financial Times.

Хаавісто назвав дуже важливою підтримка НАТО політики «відкритих дверей», за якої альянс продовжить залишатися відкритим для всіх країн.

«Дуже важливо, щоб НАТО продовжувала свою політику «відкритих дверей», за якої Фінляндія зберігала б за собою право подати заявку, і ми дотримуємося такої ж позиції щодо України та Грузії. Кожна країна має мати це право», — закликав глава МЗС Фінляндії.

Раніше президент Фінляндії Саулі Ніїністе заявив, що не бачить причин для вступу країни до НАТО. Це рішення залежить від розвитку подій в Україні та дій Росії, наголосив глава держави.

Хаавісто заявляв про право подати заявку на вступ до НАТО. Він зазначив, що при прийнятті рішень влада країни оцінює актуальну обстановку, враховуючи зміни, що спостерігаються у сфері безпеки у міжнародному контексті.

от POSTUP