Роман Петренко

У донецькому клубі ще з «долуческівських» часів в питанні вибору ігрових номерів футболісти йдуть за основними європейськими тенденціями. Лише після появи вже при Луческу колоритного італійця Крістіано Лукареллі колишні засади порушилися. Зоряний форвард взяв та й вибрав небачений 99-й номер, чим фактично відкрив нову еру в «цифровий» історії донецького клубу. В нинішні, куди більш коректні в цьому аспекті, часи в команді Паулу Фонсека є кілька футболістів, які зупинили свій вибір на «космічних» числах.

Воротарі

Парадокс, ні у кого з голкіперів гірників на светрі не значиться така логічна і звична для позиції футбольного «сапера» одиничка. Здавалося б, чому її не носить багаторічний основний голкіпер Андрій П’ятов, який після відходу Шовковського став таким і в збірній країни?!. Однак, що цікаво, 33-річний воротар давно вважав за краще номер 30, а в збірній і зовсім грає під 12-м. Мабуть, уникає заповітної одинички. Головний змінник Андрія Микита Шевченко теж не зазіхнув на перший номер, обмежившись скромним 26-м. Секрет голкіпера, який розкрився в Зорі, досить простий: народився він 26 числа, так що все, загалом, піддається логіці. Резервіст Олег Кудрик спочатку носив 55, і поки змін у цьому плані не передбачається.

Захисники

З огляду на рівень гри Даріо Срни і Ярослава Ракицького, навряд чи хтось, хоча б на фарт, порекомендує їм змінити номери на футболках. Так, давно вакантна 3-ка, ось тільки уявити хорватського капітана або провідного центрального захисника під іншою комбінацією цифр, крім звичної, досить проблематично. Нарешті заповнилася і «п’ятірка», яку наприкінці 90-х носив легендарний Сергій Попов. Тепер в ній красується грузин Давид Хочолава, що тільки намагається знайти себе в основному складі донеччан. Богдан Бутко виступає під цифрою 2, яка після відходу Михайла Старостяка удачі особливо нікому не принесла. Давно привчили до своїх 18 і 31 відповідно Іван Ордець та Ісмаїлі. Особливо неочевидний вибір бразильця. Натомість Сергій Кривцов пішов на зміни, змінивши свій 38-й на куди більш логічний 4-й. Той самий, під яким свої кращі матчі за Шахтар провів Анатолій Тимощук. Правда, Кривцову, який чудово розпочав нинішній сезон, успіху новий номер поки не приносить: важка травма змусила центрбека пропустити левову частку найважливіших осінніх поєдинків … По заїждженому сценарію пішли і новачки гірників Додо і Микола Матвієнко. Бразилець взяв відповідний рокові свого народження 98-й, а вихованець клубної академії задовольнявся звичним для себе 22-м номером.

Півзахисники

Давно ні для кого не є секретом, що гру донецького клубу зумовлює потужна бразильська середня лінія. Так що немає нічого надприродного у виборі топ-номерів саме представниками цієї країни. Десятку давно облюбував Бернард, який прекрасно проводить нинішній сезон. Втім, інакше й бути не могло, адже колись під цим номером чимало вирішальних голів відправив у ворота суперників Сергій Ателькін. 11-й і 7-й номери взяли відповідно Марлос і Тайсон. Тут взагалі все ідеально в плані логіки і справедливості: саме ці два гравці є лідерами атак Шахтаря, причому останній нерідко виводить партнерів з капітанською пов’язкою на рукаві. Марлос, який отримав не так давно українське громадянство, став спадкоємцем 11-го номера Андрія Воробея. Погодьтеся, гідна спадкоємність.

Тим часом, ще один представник найфутбольнішої країни світу поки не виправдовує очікувань уболівальників. Мова про Дентіньо, що носить знакову для клубу дев’ятку. Цікаво, чи знає універсальний атакуючий хавбек, що колись під цим номером грав і багато забивав незабутній Віталій Старухін?!. До речі, для Луїса Адріано, який виступав досі під цими цифрами, цей факт був відомим. У конструктора атак Фреда на футболці справедливо красується число 8. Чому справедливо? Та тому, що багато років поспіль донецькі шанувальники футболу насолоджувалися яскравою грою Михайла Соколовського, який виступав саме під цим номером.

Тарас Степаненко взяв звичний для опорного хавбека 6-й, а його колега Максим Малишев — 17-й. Останній, до слова, по-справжньому заграв в Зорі, причому там на його футболці був … 8-й номер. Алан Патрік носить цифру 21, Івану Петряук дістався 34-й, «Тому, хто повернувся» Дмитру Гречишкіну — 24-й, а ось молоді Віктор Коваленко і Олександр Зубков в цьому сенсі — поза конкуренцією. Перший від початку був під 74-м номером, під ним же пробився в основу і змінювати його не збирається, незважаючи на ряд наявних вакантних. Зубков, в свою чергу, також людина-звичка, і немає ніяких передумов, що хавбек змінить свій 59-й на якийсь більш консервативний. Можливо, варто ризикнути, і дорога до основного складу буде коротшою і менш звивистою?!.

Нападники

У лінії атаки гірників з вибором звичних для їх позиції на полі номерів не склалося. Провідний форвард Факундо Феррейра результативно діє в футболці з цифрою 19 на спині, а його основний змінник і земляк Густаво Бланко-Лещук пішов по шляху Лукареллі і носить 99-й номер. Поки що особливих дивідендів дві дев’ятки йому не приносять. Цілком можливо, нестандартно підійде до вибору номера і Руслан Фомін, який повернувся в клуб. 31-річний нападник з якогось моменту вважає за краще носити на спині рік свого народження — 86. Втім, можливо в Шахтарі Руслан піде іншим шляхом?!.

football.ua

от POSTUP