Нещодавно клуб-кафе «Лялька» зібрав у «Старій Ляльці» поважних людей 20-30 років, котрі прийшли послухати хороший рок-н-рол та легкий старенький рок гуртів Vox Populi, «Річ без Господаря» та «Тетіс».

Водночас гурт «Річ без Господаря» у такий спосіб відсвяткував свій п’ятирічний ювілей. Незважаючи на те, що гурт якісно грає та існує 5 років, він залишається маловідомим та марґінальним. Можливо, причина в самих музикантах, котрі не бажають змінювати креативний Львів на грошовитий Київ, у відданості контркультурним традиціям чи безгосподарності, врешті, недаремно гурт має назву «Річ без Господаря». Отож, дещо про цю музичну формацію, її творчість та життя устами лідера Андрія СНІЦАРЧУКА.

— Як Ви оцінюєте для себе минулий рік?

— Цього року ми працювали над удосконаленням себе як музикантів і над створенням нової програми. Ми її зараз розробляємо і сподіваємося, що або до нас вернеться старий гітарист, або новий гітарист освоїть наш репертуар. Нині ми маємо намір записати одну пісню і зробити до неї відеоряд — це буде на початку осені. Також плануємо випуск альбому. А ще своєю особистою перемогою вважаємо те, що маємо народного Президента, адже в цьому є і наша заслуга. Ми виступали на площі перед Оперним, у Самборі та ще багатьох містах, тому й наш вклад у перемогу є.

— Доволі рідко можна побачити та почути у Львові гурт «Річ без Господаря», чому так сталося?

— Це пов’язано з тим, що наш соло-гітарист пішов у довготривалу, невизначену відпустку і ми довго шукали, ким його замінити. Коли знайшли Славка Джалу, почали готувати програму (загалом програма «Речі без Господаря» розрахована на 2,5 години, а те, що ми граємо зараз на концертах звучить 45 хвилин). Також приєднався вокаліст Андрій Ретруль. Отож дуже багато часу було потрачено на нових учасників гурту. Ми, власне, нічим не відрізняємося від інших груп. Єдине, що ми вже «старпери», маємо дуже багато років, але не крокуємо вперед, а трішки відтягуємося назад, тому що на третьому році існування гурту нам забракло бас-гітариста, відповідно, потрібно було брати бас-гітариста «з нуля»; потім вокаліст прийшов, тепер соло-гітарист — а це все кроки назад або у кращому разі стояння на місці.

— Що намагаєтеся передати через свою музику?

— Намагаємось сказати, що Бог є любов і тільки любов врятує світ, а краса — допоміжна сила любові. Хочемо, щоб люди більше задумувались над тим, що вони роблять у цьому житі. В музиці це виливається словами: «Хлопці, нумо жити скромно, без захцянок і великих ідіотських бажань». Варто жити простим життям, і якщо ти комусь допоміг, то ти виконав свою місію на цьому світі.

— Чого бракує таким гуртам, як Ваш, для розвитку?

— Нам нічого не бракує. Для того, щоб у нас був звук у власній репетиційній — все є, для того щоб був кращий звук на концертах — бракує репетицій, тому що кожен з нас ще має роботу. Але коли це подобається хоч трьом людям на концерті, то це кайф для нас. І я розумію, що на сьогодні я свою місію виконав і піду спокійно спати. Хіба ще піду й вип’ю за здоров’я «Речі без Господаря».

— Яке Ваше місце серед інших гуртів України?

— Не хочеться займати визначне місце, яке до чогось зобов’язує — до роботи, до того, щоб бути крутим. Ми не круті, ми ніхто, нас ніхто не знає в цьому суспільстві, нас ніхто не слухає в Україні, ніхто не знає поза межами України, хоча виступали всюди. Наше місце буде там, де ми будемо відчувати себе задоволеними.

— Що побажаєте своїм прихильникам?

— Здоров’я. І щоб вони жили заради якоїсь мети, але якщо вони цієї мети досягнули, то ставили собі кращу, але не прагматичну.

Ігор ТИМОЦЬ

ДОВІДКА

Львівський гурт «Річ без господаря» виник 2000 року, щоправда, склад команди відтоді вельми змінився. Грають п’ятеро хлопців музику в стилі поп-рок. Гурт «Річ без Господаря» добре відомий львівській публіці завдяки численним концертним виступам, також команда може похвалитися участю в багатьох фестивалях — «Срібна Підкова», «Обереги»(ІІІ місце), «Рокотека» в Україні та Spotkanie z rockem(І місце), Польща. Назва гурту виникла випадково під час повернення музикантів із репетиції. Теперішній склад групи такий: Андрій Сніцарчук (вокал, акустична гітара, тамбурин), Андрій Савків(ударні, перкусія), Ярослав Джала(соло-гітара), Андрій Ретруль(вокал, тамбурін), Олександр Підгорний(бас-гітара).

от POSTUP