Анатолій ВЛАСЮК

Нещодавно відбулися збори акціонерів ВАТ «Галлак» (колишнього Бориславського хімзаводу). Хоча вони виявилися нелегітимними (зібралися бориславці, які мають лише 11 відсотків акцій), проте на них був прийнятий відкритий лист до керівництва, владних структур України, Львівської облдержадміністрації та мерії Борислава.

Колишні працівники одного з найбільших у минулому лакофарбових підприємств України (всього майже сім тисяч чоловік) знову намагалися нагадати про себе.

Як відомо, свого часу їх підступно обдурили. Довірившись інвестору, фірмі «Ніален» з Санкт-Петербургу, вони віддали невідомим господарям контрольний пакет акцій, а самі в більшості своїй залишилися без роботи, засобів до існування.

На думку колишніх працівників Бориславського хімзаводу, нові власники відтермінували погашення боргу на суму в один мільйон гривень, після чого, як сказано у «Відкритому листі», розпочався «процес цілеспрямованого знищення ВАТ «Галлак» як підприємства».

Ті, хто володіє контрольним пакетом акцій, чомусь «забули» виплатити обдуреним працівникам заробітну плату, яка на сьогоднішній день складає близько півмільйона гривень.

Ось уже четвертий рік бориславці-акціонери звертаються в різні державні й правоохоронні органи за допомогою, намагаючись припинити руйнацію заводу, але нічого не вдається зробити. «Лжеінвестор, — сказано у «Відкритому листі», — котрого всі бачать, нахабно продає майно, складські запаси, держзапас, перетворює в металобрухт окремі вузли, установки, відділення і т.ін., а брухт реалізує. Ця «діяльність» уже призвела до ліквідації потужностей або їх дріб’язкового перепрофілювання. На очах у всіх цілеспрямовано нищиться комплекс виробництв. Будови, споруди, їх оснастка, бездоглядні, руйнуються, що унеможливлює їх використання в експлуатаційному режимі. ВАТ «Галлак» зупинений, руйнується «власником».

Автори «Відкритого листа» переконані: «щорічно Борислав недобирає 30 відсотків бюджетних надходжень, що негативно впливає на життєдіяльність міста — високий рівень безробіття, смертності, інші негаразди».

Хоча колишні працівники хімзаводу володіють 49,9 відсотками акцій, їхні права, на думку авторів «Відкритого листа», грубо попираються: «Шостий рік не проводяться збори акціонерів ВАТ «Галлак», розігнані і не працюють керівні та контролюючі органи товариства, які стали нелегітимними, а всією руйнацією із виїздом в Борислав займаються невідомо ким призначені, недієздатні до керівництва ВАТ «Галлак» особи, які володіють аж по одній акції ВАТ «Галлак», це із 990154 акцій товариства!»

Акціонери з Борислава резонно запитують: «Хто більше винен: той, хто руйнує, чи той, хто, маючи владу, спостерігає за злочинною руйнацією та глумленням над чинним законодавством України? Нас обкрадають. Хто ж зупинить цю вакханалію? Де поділась гарантована конституційна недоторканість права власності кожного громадянина України?».

Акціонери вимагають звіту керівних та контролюючих органів ВАТ «Галлак» про їх діяльність за 1999-2003 рр.. на зборах акціонерів в Бориславі, документального підтвердження атестаційної дієздатності кадрів «власника», здійснення аудиторської перевірки товариства за 1999-2003 роки тощо. «В разі невиконання наших вимог ми, акціонери-галичани, — сказано у «Відкритому листі», — залишаємо за собою право на активні масові акції аж до протесту-непокори до владних структур, яким байдужа наша доля, доля Борислава, який злочинно перетворюється в депресивну зону України».

от POSTUP