Фронт національного опору (ФНО), який протистоїть «Талібану», який захопив владу в Афганістані, стверджує, що війна в країні не скінчилася, а перейшла в нову фазу. З такою заявою виступив голова відділу зовнішніх зв’язків ФНО Алі Майсам Назарі, його слова наводить агентство Aamaj news.

«В Афганістані не буде миру доти, доки не буде створено децентралізовану політичну систему, яка гарантуватиме соціальну справедливість, демократію, свободу та [дотримання] прав усіх громадян», — підкреслив представник афганського ополчення.

Таким чином, Назарі відреагував на слова глави місії ООН зі сприяння Афганістану Дебори Лайонс, які прозвучали під час засідання Ради безпеки ООН 26 січня: «війна [в Афганістані] закінчилася, але мир не встановлений».

Раніше колишній радник екс-президента Афганістану Ашрафа Гані з безпеки Хамдулла Мохіб розкрив причини успіху руху «Талібан» у захопленні влади в країні у серпні 2021 року. Він наголосив, що талібів значно підтримав Пакистан.

«Талібан навіть не існував би, якби не дбайлива підтримка Пакистану», — зазначив Мохіб. Він додав, що ця держава стала для них приймаючою стороною, вона дозволила їм відкрито діяти, вербувати прихильників, знаходити фінансування та купувати зброю, переселяти сім’ї та навіть отримувати офіційні документи та дозвіл на проживання.

За словами екс-радника, адміністрація Гані неодноразово порушувала «пакистанське питання», проте іноземні держави віддали перевагу ігнорувати цю тему і роль Пакистану в краху афганського уряду.

Раніше директор програми Азії Міжнародної кризової групи Лорел Міллер оцінила 20-річну місію США в Афганістані. За її словами, Сполучені Штати можуть винести з кампанії в Афганістані «п’ять ключових уроків». Вона також закликала не нехтувати вивченням провалу Штатів у республіці.

от POSTUP