Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX |

ВІДЧИНИ ВІКНО У СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ

АБО ЯК Я ВІДКРИВАВ ДЛЯ СЕБЕ СВІТ ВІКОН

Наш день починається із погляду у вікно. І настрій на цілий день залежить від того, що за цим вікном. Ми дивимося через нього спочатку вдома, потім – на роботі. Але стара “столярка” може зіпсувати вид на прекрасний сад, архітектуру старовинного міста і навіть на схід сонця... Додайте сюди шпарини, через які “тягне” в будь-яку пору року; розбухання деревини після дощу; а якщо згадати, що ви років зо три не малювали своїх “вікон у світ”, то настрій ваш одразу зіпсується...

Саме слово ‘’столярка’’ використовується на наших теренах, щоб означити ту дерев’яну конструкцію, яку встановлювали радянські будівельники у віконні та дверні отвори при спорудженні багатоквартирних будинків. Зрозуміло, що при підході “не мені тут жити” на якість цих вікон годі й сподіватися. Вікна у старих будинках теж не можна назвати надійними, адже роки та природа беруть своє: сонце, волога і вітер “викручують” рами, комахи роблять деревину трухлявою, вікна риплять, погано відчиняються і зачиняються...

Тривалий час і я терпів свою “столярку’’: старанно затикав шпарини на зиму, розкручував рами, щоб помити шиби не лише зверху, а й усередині; регулював завіси після того, як моя кватирка та балконні двері розбухали після дощів. Та що пояснювати? Ви мене розумієте. Але одного разу мій терпець урвався. Я зайнявся пошуком гідної заміни вікнам удома (в чому переконав дружину і тещу) і на роботі (а це не обійшлося без дискусії з шефом). Забігаючи наперед, скажу, що всі залишилися задоволені моїм вибором.

Під час довгих пошуків справді якісних і порівняно недорогих вікон я перегорнув гори літератури, рекламних буклетів, відвідав десяток фірм і магазинів, які пропонують різноманітні вікна для дому й офісу.

Словом, якщо ви вирішили поміняти вікна, зекономте свій час – скористайтесь моїм досвідом.

Спочатку я з’ясував, що вікна розрізняють за функціональністю (для встановлення в приватних будинках, помешканнях, офісах, магазинах, банках), за матеріалом, з якого їх виготовляють, і, відповідно, ціною.

Дерев’яні євровікна і двері – з претензіями на якість, надійність і престиж. У європейських країнах (звідси і назва) їх встановлюють і в офісах, і у приватних помешканнях, а в Україні тільки там, де хочуть підкреслити шик. Згідно з моїми попередніми підрахунками, я мав би заплатити за них мало не як за половину моєї квартири. Якісно зроблене дерев’яне євровікно коштує майже втричі дорожче, ніж металопластикове! Виготовляють його переважно з дуба чи модрини, проте після багаторівневої обробки різноманітними хімікатами (щоб не їли комахи, не викручувало з часом, щоб не втрачали кольору та форми) від дерева там залишається дуже мало. Зваживши всі “за” і “проти”, я вирішив відмовитися від купівлі “євровікон із дерева” – по-перше, не такі вони вже й природні (як потім з’ясувалося, металопластикове вікно в декорі “під дерево” на дотик таке саме, навіть відчувається структура деревини, а коштує дешевше, та й на вигляд нічим не гірше), по-друге, дуже дорого (а мені, пересічному бізнесменові, це не по кишені), по-третє, не купуватиму ж за свої гроші вікон, які потребують особливого догляду.

Алюмінієві вікна і двері, коли мені їх показали, склали цілком пристойне враження: строгі, надійні (метал усе-таки!). Недарма їх встановлюють у магазинах і банках, виготовляють потужні фасадні конструкції. Але доторкнувшись до них, зрозумів, чому цей варіант – не для квартири: міцний і поважний метал у рідному домі не створюватиме затишку. Однак встановити його в офісі я теж відмовився – ціна “кусалася”: алюмінієве вікно коштує вдвічі дорожче, ніж металопластикове.

Металопластикові вікна і двері. Саме їх мені найчастіше рекомендували для встановлення і вдома, і в офісі. Нарешті я побачив їх на власні очі, доторкнувся до них. Вони відразу мені сподобалися.

Тендітний на вигляд пластик виявився “міцним горішком” (точніше з міцним ядром – сталлю). Але про все по порядку.

Я купував вікна не на рік і не на два, тому спочатку хотів переконатися в надійності матеріалу.

Назва “металопластикові” походить від назв складових, із яких їх виготовляють: пластикового профілю, підсиленого зі середини сталлю. Якщо із сталлю все зрозуміло (вона завжди однакова), то профіль від різних виробників має індивідуальну особливість: в одних білий профіль має голубий відтінок, в інших – жовтуватий. Я зупинив свій вибір на SALAMANDER – ідеально білому профілі, який до того ж має різноманітні форми. Із них я вибрав до вподоби і для дому, і в офіс. Технологія виготовлення цих профілів є високоякісною, тому вікна є тривалими в експлуатації та екологічно чистими. Вони повністю безпечні для здоров’я, стійкі до ударів, сонячних променів і впливу погодних умов, а також зберігають свій вигляд понад 50 років. (Якщо виготовити з такого профілю вікна, подумав я, вони служитимуть ще моїм онукам). Багатокамерна форма дозволяє забезпечити високу теплоізоляцію, а це економитиме енергію і... мої гроші.

Щодо кольору: 200 кольорів і відтінків дозволять навіть найвибагливішому вибрати собі до смаку.

Для офісу я зупинився на профілі білою кольору, а для дому: фасаду – “під дерево’’ (живу в старому будинку, тому потрібно зберегти санування), внутрішнього декору – зелений.

Наступний етап – пошук фірми, яка тривалий час працює із профілем SALAMANDER і знає всі нюанси.

Провівши невеликий моніторинг, я вирішив завітати у фірму “Екран”. Мене гостинно зустріли.

Менеджери фірми надали мені консультацію, водночас показали виробництво. Тут я побачив, як виготовляють найважливішу деталь вікна – склопакет. Раніше думав, що це два скла, вставлені у пластиковий профіль. Але ж ні! З’ясувалося, ці два скла герметично між собою з’єднані (мити із середини не потрібно)! У результаті, між ними утворюється повітряна камера, якій ми завдячуємо теплом і звукоізоляцією. Якщо використовувати три, а не два скла, це подвоїть бажаний ефект.

Стандартне скло – поліроване, проте я міг вибрати і тоноване, дзеркальне, матове чи протизламне.

До речі, на інших фірмах, де я був, до виробництва не допускали (це породжувало певні сумніви – чесні виробники не повинні боятися клієнта).

Виявляється, системи відчиняння (не плутати з атавізмами, що стоять у ‘’столярці”) – важлива деталь вікна. Вікна від “Екрану” обладнані якісного та зручною фурнітурою від німецьких фірм “Гретч-Юнітас” та “Сігенія’’.

“Це все чудово, – думав я , – але яку мені ціну запропонують?” Ціну мені пообіцяли порахувати залежно від типу обраного вікна, його розмірів, склопакету та загальної кількості. Поглянувши на базовий цінник, я здивувався: чому побутує думка, що сучасні металопластикові вікна – дороге задоволення? При більш-менш хорошому ремонті люди витрачають великі гроші на дорогу сантехніку, шпалери, то чому вони продовжують жити зі старими вікнами та дверима? До наступного ремонту – принаймні 10 років, але чи доживе “столярка” (і в якому стані)? Не знаю, як ваш, а мій комфорт і спокій вартує того, щоб я витратився ще на добротні вікна і двері.

Рішення зробити надійну і безпрограшну інвестицію в благополуччя моєї сім’ї і працівників офісу було нелегким, проте саме в “Екрані” мене переконали не словом, а ділом. Але перед здійсненням покупки я все ж вирішив переконатися в правильності цього рішення і звернувся за порадою до знайомих, які вже стали власниками вікон і дверей від ТзОВ “Екран’’.

Євген Іванович Кандя, заступник голови правління ВАТ АК “Інтерторг”, розповів мені, що поміняти стару “столярку” на металопластик в офісі по вул. Городоцькій, 359 правління фірми хотіло вже давно і, дбаючи про комфорт працівників, таки зважилося на такий крок. “Спочатку ми провели певний моніторинг серед місцевих фірм, – розповідав Євген Іванович, – і зупинилися на “Екрані”.

Саме в них є найкраща ціна. Окрім того, вікна і двері вони виготовляють на сучасному імпортному обладнанні, працівники пройшли стажування і є справжніми фахівцями, у яких слід повчитися іншим виробникам. На відміну від інших, працівники “Екрану” найоперативніше відреагували на нашу гостру потребу: надходила осінь, і ми не хотіли зимувати зі старими вікнами. Від зняття мірок і до повного завершення робіт не минуло і двох тижнів, що приємно здивувало при такому об’ємі замовлення. Завдяки “Екрану” я поміняв вікна і вдома. Ми всі задоволені. “Екран” проводить обслуговування встановлених виробів, дає гарантію. Тому наступного разу, коли ми будемо переобладнувати ще один офіс, звернемося тільки в “Екран”.

Комерційний директор ТРК “Міст, мій колега, обладнав вікнами від “Екрану” свій офіс: “Я обрав металопластикові вікна за їх якість і відносно невисоку ціну. Звернувся в ТзОВ “Екран”, бо з ними справді приємно працювати. Вікна виготовляють якісними, дотримуючись технологій, у стислі терміни, дають гарантію”.

Мій хороший знайомий, адвокат підприємства “Діло Аудит” Віталій Дубас емоційно відреагував на моє запитання, чому він поставив вдома металопластикові вікна від “Екрану”: “О! Я мав негативний досвід попереднього ремонту. Металопластик я поставив пізніше, коли ми робили ремонт у будинку тестя. У своєму я поставив звичайні, як я думав, якісні дерев’яні вікна і двері. І уявляєте, помилився! Є, звичайно, дорогі евроокна, що значно дорожчі, ніж металопластикові. Без жодних вагань звернувся саме до “Екрану”. Використовуючи сучасні технології, вони не ставлять високі ціни на продукцію. Металопластикові вікна можуть бути різними, хоча і виготовляють їх з однакового матеріалу (тут мені пригадалася народна мудрість: “Борошно те саме, та рученьки не ті” – Я.Я.). Погодься, обладнання, кваліфікований персонал – усе це вимагає додаткових коштів. Інші фірми подекуди навіть лінуються приїхати і поміряти розмір вікна, а просять замовника зробити це самому. З “Екрану” відразу приїхали, зняли мірки, а через тиждень 13 вікон уже стояли. Якість, комфорт, шикарний вигляд – про більше годі й мріяти!”

Отже, досвід моїх знайомих ще раз переконав мене купити саме металопластикові вікна і двері, а покупку цю зробити – у товаристві “Екрану”. Усе відбулося, як розповідали знайомі. Менеджери “Екрану” попередньо прорахували ціни згідно з моїм замовленням. Після узгодження ціни до мене приїхав представник фірми “Екран’’ (не минула й доба). Він зняв мірки з вікон удома, в офісі, ми підібрали кольори. Наступного тижня вікна вже стояли. Відтоді я насолоджуюся теплом і затишком і пишаюся тим, що і мої близькі, і співробітники можуть розділити зі мною ці відчуття, а ще більше тим, що я зробив правильний вибір!


Якщо й ви хочете долучитися до тих, хто споглядає світ через сучасне вікно – відвідайте фірму “Екран”! Для цього вам не потрібно їхати у Стрий. У Львові є представництво фірми: вул. Кульпарківська, 93 (тел: 92-08-14). Окрім того, ТзОВ “Екран” братиме участь у виставці “Комфорт 2002”, що відбуватиметься з 26 лютого по 1 березня цього року в палаці спорту “Спартак” по вул. Мельника, 14, а також у виставці “Будекспо 2002”, також у палаці спорту “Спартак”. Поспілкуйтеся з фахівцями у справі виготовлення якісних металопластикових вікон і дверей і... просто з приємними людьми.

Вікно відчиняв Ян Ярчук