Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 19-25 ЛИПНЯ 2001 року |

"Наша Україна" почалася з Говерли

СХОДЖЕННЯ

Вероніка ЗАНИК

Може, зроду Говерла не гула такою поліфонією людських голосів, як це було в неділю, 15 липня. Приблизно дві тисячі осіб, хто бадьорим кроком, а хто й плазом, піднялися на найвищу українську вершину. Навіть самі організатори (обласні НРУ, КУН, ПРП, УНР) такого відзначення 11-ї річниці Декларації про суверенітет та 10-ї річниці Незалежності України були приємно здивовані масовістю акції.

Рухівці у святковому сходженні на Говерлу – не новачки. Одинадцятий рік поспіль НРУ в липні бере цю вершину. Але в “Говерлі – 2001” узяли участь мешканці не лише Франківщини, але й Львівщини, Полтавщини, Рівненщини, Тернопілля, Закарпаття, Києва... Перелічувати всіх нардепів, котрі взяли участь в урочистому мітингу на висоті 1061 м над рівнем моря, забракне місця й часу.

Центральною дійовою особою акції став екс-прем’єр Віктор Ющенко. Вершина, яка підкорилася йому, схоже, нелегко, вітала його шквалом оплесків і вигуками “Слава!”. Адже було фактично відомо, з якою інформацією піднявся на неї екс-прем’єр. Відхекавшись, він почав свій виступ патетично: “Десять років прапор України майорить на Говерлі. Ми стоїмо на вільній українській землі...”. На цій землі Ющенко дав зрозуміти, що повернувся в політику і готовий очолити блок демократичних сил “Наша Україна”. Усіх, хто має намір утверджувати в державі демократію, він запросив до участі. Щодо єднання, то про нього говорив на вічі лідер УНР Юрій Костенко. Він повідомив, що відбулося засідання керівних органів обидвох Рухів, де узгоджувався план дій щодо виборчої коаліції.

Після віча людський потік рушив униз. І розмову було продовжено вже біля підніжжя гори, на турбазі “Заросляк”. На прес-конференцію журналістів зібрав
В. Ющенко. Він уточнив чимало деталей щодо “Нашої України”. Зокрема, свідомо не назвав (на чому й наголосив), хто стане її учасниками на початку: “Не хочу, щоби було враження про батьків і пасинків блоку. Усі – партнери. Хто в нього входить, буде вказано в декларації”. Улітку потенційні партнери проводитимуть взаємні консультації, щоби “вийти на політичну декларацію”. Цей документ мають схвалити у вересні на партз’їздах. Тоді й можна буде говорити про формування виборчого блоку “де юре”.

На відміну від опозиції, наголосив Ющенко, “Наша Україна” повинна базуватися на позитивній платформі. “Не консолідація проти когось потрібна зараз, а позитивна програма. Хоча ці (опозиційні –
В. З.) сили теж мають право на існування...Якщо в парламент іти з п’ятнадцятьма – двадцятьма голосами, то я навіть не хочу братися за такий блок”. Віктор Андрійович сподівається сконцентрувати навколо себе сили, “які забезпечуватимуть максимальну перемогу”. Того дня Ющенко виглядав рішучим і оптимістично налаштованим.

Коли “Говерла – 2001” дійшла до логічного завершення, потомлений люд позаймав місця в автобусах, машинах. Учасники акції прощалися переважно як друзі. Дякували організаторам. Адже серед двох тисяч було чимало й тих, хто вперше побачив “вільну українську землю” з висоти орлиного лету, з вершини вершин України.