Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 16-17 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Нагороду поєднання вручить Папа Римський

ВИЗНАННЯ

Ольга ЯЦЕНКО

Як уже не раз повідомляв “Поступ”, вручення Почесної нагороди українсько-польського поєднання відбудеться 26 червня у Львові під час зустрічі Святійшого Отця Івана Павла ІІ з молоддю на Сихові. Учора це підтвердили представники секретаріату Почесного капітулу поєднання, які приїжджали до Львова.

Саме з рук Папи Римського один українець і один поляк, які доклалися до поєднання своїх народів, отримають латунну статуетку у вигляді сплетіння волошки і маку. Перша квітка символізує Україну, друга – Польщу, а те що, ці квітки ростуть поряд, з однієї землі, і часом мають переплетене коріння, символізує стосунки поляків і українців. Коли представники секретаріату Почесного капітулу зустрічалися у Ватикані з Папою Римським і показали йому статуетку нагороди, Святійший Отець пожартував: “Звідки ви знаєте, кому яка квітка належить?”.

Нині вже визначено кандидатів у лауреати Нагороди поєднання. Від України було запропоновано Івана Вакарчука, ректора Львівського національного університету ім. І. Франка, Бориса Возницького, директора Львівської галереї мистецтв, Миколи Рябчука, редактора журналу “Критика”. З польського боку нагороду можуть отримати Єжи Клочовський, директор Інститу Центрально-Східної Європи, Ґжегож Мотика, історик, отець Станіслав Бартмінський, парох католицької парафії в селищі Красічин. Окрему відзнаку отримає село Маринопіль, розташоване на Івано-Франківщині, та селище з такою ж назвою у Польщі. У повоєнні часи мешканців села було депортовано до Польщі, під Вроцлав. Нове поселення вони назвали так само, як своє село. Після падіння комуністичного режиму ці люди приїхали на Івано-Франківщину, де їх радо зустріли нові мешканці Маринополя.

Нагадаємо, що Капітул складається з відомих осіб України та Польщі, серед них: Збіґнєв Бжезінський, Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Дмитро Павличко, Єжи Бар, Тадеуш Мазовецький, Богдан Осадчук, Роман Шпорлюк, Мирослав Попович, Марія Шептицька, Мирослав Маринович та інші. Рішення почесна рада прийматиме увечері 25 червня.

Велику підтримку Почесному капітулу надає Інститут розвитку міста. Як сказав директор Інституту Андрій Садовий: “Важливо, хто перший вручить цю нагороду, і досить символічно, що це зробить саме Папа Римський, адже все, що можна отримати з рук Святійшого Отця, – безцінне”.