Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 12-13 ЧЕРВНЯ 2001 року |

Війна наближається до Скоп’є

МАКЕДОНІЯ

Борис ВАРГА, Скоп"є

Продовження. Початок – стор.1

За повідомленнями одного із ватажків албанських партизанів, командира Ходжи – у випадку якщо македонські сили безпеки не припинять акції проти албанських повстанців, так звана “албанська народно-визвольна армія” найближчим часом розпочне акцію артилерійного обстрілу аеропорту в столиці Скоп’є і призупинить повітряний рух на авіатрасі Белград-Афіни.

Представники македонського міністерства внутрішніх справ коментують ці заяви як несерйозні спроби залякування громадян Македонії. Мешканці Скоп’є сподіваються, що війна в їхньому місті не вибухне, але застерігають, що атмосфера в столиці доволі напружена.

Зокрема, журналістка македонського медіа-центру Жанета Трайковська зазначає: “Скоп’є останніми кількома днями виглядає трошки порожньо. Звичайно, під час вихідних столиця переповнена, особливо ввечері, коли люди відпочивають. У місті немає якихось міжнаціональних інцидентів, окрім кількох побитих магазинів та провокаційних написів на стінах. Усе ж таки більшість людей вважає, що війни не буде”.

На запитання, чи Македонія не перетвориться на нову Боснію, а Скоп’є на Сараєво, журналістка Трайковська коментує: “Всі дуже добре знаємо, що в Боснії вибухнула війна за два-три дні. Тут конфлікт триває уже більше ніж чотири місяці, а сам народ – як албанський, так і македонський, не хоче війни і розуміє, що її провокують повстанці. Врешті-решт, албанські й македонські мас-медіа не провокують такого ажіотажу, як це було в Боснії та Герцеговині”.

Як повідомляє македонська преса, внаслідок останніх збройних сутичок загинув один македонський військовик, п’ятьох інших поранено. Джерела, близькі до македонської армії, повідомляють, що урядові війська і сили безпеки не планують призупиняти воєнної операції, доки не “витиснуть” із регіону озброєних албанських повстанців.