Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| Головна сторінка | INDEX 3 СЕРПНЯ 2000 року |

Чергова поразка Deutsche Bank

ПОЛЬЩА

Наталія СТЕЛЬМАЩУК

Безславно скінчилася боротьба найбільшого німецького банку Deutsche Bank за контроль над польським банком BIG Bank Gdanski. Зараз першу скрипку в одному з найбільших банків Польщі гратиме португальський банк Banco Comercial Portuges. Президент BIG BG Богуслав Котт нарешті може розслабитися – період нестабільності у банку завершився.

У вівторок збори акціонерів обрали нову раду банку у складі 9 осіб. Португальський Banco Comercial Portuges, який підтримував Котта у боротьбі з Deutsche Bank, на сьогодні контролює великий пакет акцій банку. Разом з партнерами, такими як фірми Eureko (9,99%), Achmea Holding (9,99 %), Carothers Trading (8,98%), вони мали понад 83% голосів акціонерів. Тож їм без проблем вдалося ввести до складу ради своїх представників.

“Ми віримо в потенціал BIG BG”, – заявив президент португальського банку Хорхе Гонкалвес. Він зазначив, що португальці хочуть не контролювати польський банк, а бути рівноправними партнерами BIG BG. На їх думку, BIG BG має залишатися польським банком і діяти на території Польщі.

Торік німецький Deutsche Bank почав скуповувати акції BIG BG. На початку цього року німці згромадили їх достатньо багато, щоб спробувати обійняти контроль над цілим банком. У лютому німцям навіть вдалося зібрати більшість у надзірній раді банку (вони мали 10 членів з 12). Тоді ж новий склад ради відкликав з посади президента банку Богуслава Котта.

Це викликало лавину судових позовів з боку обидвох воюючих сторін. Однак на боці Котта увесь час стояли португальці Banco Comercial Portuges, які з’явилися у Польщі, коли допомагали BIG BG створити мережу Millennium (дрібні філії банку). Deutsche Bank після кількох місяців очікувань на рішення суду зрезигнував з подальшої боротьби, оскільки всі його акції у польському BIG BG були заморожені й він не мав жодного впливу на діяльність банку. Німцям не залишалося нічого іншого, як продати усі акції BIG BG.

На зборах акціонерів також було схвалено об’єднання BIG BG з іншим польським банком – BIG Bank. Акціонери висловилися за це майже одноголосно. BIG Bank – це колишній Lodzki Bank Rozwoju. Котт придбав його у 1992 році, коли все свідчило про те, що LBR з дня на день може збанкрутувати. Банк перейменували на BIG Bank i включили до групи BIG BG.