Поступ головна сторінка, Postup HOMEPAGE

| АРХІВ | INDEX 16-22 СЕРПНЯ 2001 року |


Український центр інтернет-реклами "ECHO"

Омельченко з Суркісом почали футбольне протистояння

Чи буде у Києві справжнє дербі

НАШ ФУТБОЛ

Роман ДОРОШ

Що ж, здається, тепер і в столиці України будуть дві великі команди. Принаймні все до того йде. Адже мер Києва Олександр Омельченко вирішив теж завести собі футбольний клуб (до речі, дуже модна сьогодні “струя”). А коли точніше, то тепер у Києві буде муніципальний клуб під патронатом Київської міської адміністрації. Мова йде про київський ЦСКА – або ж про “Арсенал”, як може бути названа команда з наступного сезону.

Команда, яку сьогодні багато хто з киян вважає просто зайвою... Адже у неї немає ні власних уболівальників (за винятком кількох сотень солдатів), ні нормальних умов для існування. Стадіон і взагалі, мабуть, один із найгірших у вищій лізі. Єдиний спонсор команди, який час від часу допомагає армійцям, – це Міністерство оборони України. Але цієї допомоги замало, щоби команда залишалася серед флагманів українського футболу. Вона й так борсається посередині турнірної таблиці... Але такою була її диспозиція до початку цього сезону. Тепер же команда Безсонова та Кузнєцова і взагалі пасе задніх, демонструючи при цьому відверто посередній футбол. Якщо не сказати більше... Навіть на міжнародні матчі за участю ЦСКА приходить жменька вболівальників, які просто спостерігають за футболом, не виявляючи жодних емоцій. Одним словом, непотрібна Києву команда...

ЦСКА більше не зробить “Динамо” чемпіоном

Хоча, з іншого боку, минулого року в першості України саме ЦСКА став цієї паличкою-виручалочкою, зробивши свого “старшого брата” “Динамо” чемпіоном України. Адже то саме армійці у Донецьку зіграли з “Шахтарем”, здобувши у нього рятівну нічию. Причому боровся ЦСКА не на життя, а на смерть. Те ж можна сказати і про “особисті” матчі між ЦСКА та “Динамо”. Армійці нічого не могли вдіяти проти своїх іменитих суперників. Та, здається, це вже залишилося позаду. Тепер, коли ЦСКА перейде у відання мерії, у столиці України буде справжнє дербі. Адже всі добре знають, що Олександр Омельченко та Григорій Суркіс не надто добре ставляться один до одного. Якщо не сказати більше. Тож тепер на нас чекає велика інтрига у Києві. І можна не сумніватися, що тепер у ЦСКА можуть з’явитися власні справжні фани. До того ж за ЦСКА тепер уболіватимуть прихильники Омельченка. Для “Динамо” ж це означає лише появу сильного конкурента під боком. Звичайно, що динамівці не надто втішені такою перспективою. Та нічого не поробиш, доведеться змиритися.

Передвиборний хід мера

Звичайно, сам київський мер каже, що він створює муніципальну команду для того, щоб у Києві було, як і в Римі (“Лаціо” – “Рома”), велике протистояння “Динамо” – ЦСКА. Так, справді, це дуже гарно звучить. Хоча, з іншого боку, всі розуміють, що пан Омельченко, створивши справді столичну команду, здобуде голоси виборців. Адже навесні відбудуться чергові вибори мера столиці. І Олександр Омельченко не від того, аби ще й на третій термін стати повновладним головою Києва.

Омельченко хоче перемогти Суркіса й у футболі

А ще всім відомо, наскільки великі амбіції в Омельченка. Адже після впевненої перемоги на минулих виборах мера над Григорієм Суркісом Олександр Омельченко теж вирішив зайнятися спортом. Так, зокрема, він став мало що не батьком братів Кличків, потім очолив Федерацію хокею України. А тепер вирішив спробувати себе й у футболі. І то не просто спробувати, а створити суперклуб, головним завданням якого буде перемагати київське “Динамо” і посідати вищі сходинки, ніж у динамівців. Для цього мер зробить усе можливе. Ніхто не здивується, якщо у другому колі в ЦСКА з’являться імениті футболісти. Адже Омельченко звик в усьому лише перемагати. Як у політиці, так і в спорті. Клички продовжують свій шлях на боксерську вершину, хокейна збірна України їде на зимові Олімпійські ігри у США. Тепер залишилося лише дочекатися великих перемог ЦСКА. А от Григорієві Михайловичу доведеться серйозно задуматися, адже програти у футбол Омельченкові буде більш ніж ганебно. Тому матчі між “Динамо” та ЦСКА завжди будуть запеклими. Якщо не сказати більше... Звичайно ж, у цьому є великий плюс: український чемпіонат від таких матчів тільки виграє. Хоча – зачекаємо з висновками: може, це просто малий дощ із великої бурі... Час покаже.